27 Mayıs 1995'ten beri her cumartesi günü İstanbul'daki Galatasaray Meydanı'nda gözaltında kaybedilen yakınlarının akıbetini soran Cumartesi Anneleri'nin eylemi, çeşitli engellemelere rağmen 1000. haftasında da devam ediyor.

Bandista grubunun Cumartesi Anneleri için yazdığı "Benim Annem Cumartesi" şarkısını yeniden yorumlayan Teoman, İlke TV’ye şu açıklamayı yaptı: "Bilirsiniz, siyasete uzak biriyim, sevmediğim bir alandır. Ben kendimi, siyasetler üzeri olarak tanımlarım, vicdanın yanındayımdır, siyasi partilerin değil.

Oktay Kaynarca gündem oldu! 'Ben Türkiyeliyim' dedi, sosyal medya ikiye bölündü Oktay Kaynarca gündem oldu! 'Ben Türkiyeliyim' dedi, sosyal medya ikiye bölündü

Bu şarkıyı seslendirme önerisi bana Cumartesi Anneleri tarafından geldi. Gelebilecek negatif tepkileri sezdim ama bu teklifi reddetmeyi bir an bile düşünmedim. Düşünmedim, çünkü kendimi tanırım. Reddetseydim, hayatım boyunca sürecek bir vicdan azabıyla yaşamak zorunda kalırdım.

Kendimi bildim bileli Türkiye’de her kesimin çektiği acıların farkındayım. Her kesimi anlamaya çalıştım hayatım boyunca. Kimseyi düşman olarak görmedim, görmeyeceğim. Bana göre gencecik olan insanların yaşadığı Türkiye’de, yaşım gereği, Teoman abiyim ben artık. Ve abiliğimin gereğini yapıyor, sözlerimle, hareketlerimle, tüm Türkiye’ye toplumsal barışı ve vicdanı, alınması gereken yol olarak göstermeye çalışıyorum."

Editör: Nigar Topcu