CHP'nin "oyları bölüyor çekilsin" dediği Muharrem İnce, altılı masanın ortaklarından Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun sert eleştirilerine maruz kaldı.

Karamollaoğlu, Cumhuriyet gazetesinde verdiği röportajda, Muharrem İnce'nin aday olmasının seçime etkisinin ne olacağı sorusuna şu yanıtı verdi:

TEMEL KARAMOLLAOĞLU'NDAN MUHARREM İNCE'YE ELEŞTİRİ

"Zarar veriyor. Muharrem Beyin böyle bir adımı neden attığını anlamıyorum. Bu mantıklı değil. AKP’ye destek veriyorsan çık söyle. Bu AKP’nin işine yarayan bir adım. Aklım almıyor. Böyle bir mantık doğru değil. Buna rağmen milletin sağ duyusunun hakim olacağını, birinci turda bu işin biteceğini ümit ediyorum. "

İTTİFAK İÇİNDE İTTİFAK NEDEN YOK?

Daha önce Millet İttiafı'na "ittifak içinde ittifak" önerisini sunan Karamollaoğlu bu planın neden gerçekleşmediği konusunda da şunları anlattı:

"Saadet Partisi 20 yıllık bir parti. Seçim ve sandık kurullarında temsil edilme hakkımız var. ‘Bu hakları ziyan etmemeliyiz bunun için de Saadet Partisi amblemi altında seçime girmek uygun’ diye düşündük. Ancak arkadaşlardan bazıları buna yanaşmadılar, ‘Bizim amblemimiz olsun’ deyince de gerçekleşmedi."

ERDOĞAN'A ELEŞTİRİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan için "İsrail ile iç içe. Erdoğan şu anda İsrail’in Orta Doğu’daki tek dostudur." diyen Karamollaoğlu, "ABD’ye gidip geldikten sonra ‘Ben Büyük Orta Doğu Projesi’nin eş başkanıyım’ dedi. Ama ne olduğunu anlatmadı, sonradan biz öğreniyoruz ki BOP’un esas adı Büyük İsrail Projesi. İsrail Nil’den Fırat’a kadar olan toprakların kendilerine vaat edildiğine inanıyor. Orada şu anda iskan edilen bizler dahil herkesi kendi topraklarında olmakla suçluyor. Tayyip bey BOP’un hala eşbaşkanı." ifadelerini kullandı.