Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile yeni kabineyi değerlendirdi.

Karamollaoğlu, "Eğri cetvelden doğru çizgi çıkmaz, çıkmıyor. Bu nedenle bizim için ne Meclis Başkanı’nın ne Cumhurbaşkanı Yardımcısı’nın ne de bakanların hiçbirinin dün bizimle aynı çatı altında siyaset yapmış olmaları bir şey ifade etmiyor" dedi.

Temel Karamollaoğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşım ile iktidara bomba sözler söyledi.

Karamollaoğlu yeni kabine ile ilgili, "bugün ne yaptıkları, nasıl yaptıkları ve yarın ne yapacakları ilgilendiriyor." dedi.

İşte Temel Karamollaoğlu'nun açıklaması:

"İzmir kokuyor" diyen Meral Akşener'e Tunç Soyer'den videolu yanıt! "İzmir kokuyor" diyen Meral Akşener'e Tunç Soyer'den videolu yanıt!

TEMEL KARAMOLLAOĞLU: EĞRİ CETVELDEN DOĞRU ÇİZGİ ÇIKMAZ!

“Altını çizerek ifade ediyorum; sadece ‘yeni’ demekle yeni olunmuyor. Yeniliğin sözde değil özde olması lazım, lafta değil icraatta olması lazım. Politikalar değişmediği sürece, isimlerin değişmesinin hiçbir anlamı olmaz, olmuyor, nitekim bugüne kadar da olmadı. Önemli olan, isimlerin değil politikaların ve zihniyetin değişmesidir. Zira özellikle son yıllarda defalarca tecrübe edildi ki maalesef isimler değişse de yaklaşım değişmiyor, yaklaşım değişmeyince de sonuçlar değişmiyor.

Eğri cetvelden doğru çizgi çıkmaz, çıkmıyor. Bu nedenle bizim için ne Meclis Başkanı’nın ne Cumhurbaşkanı Yardımcısı’nın ne de bakanların hiçbirinin dün bizimle aynı çatı altında siyaset yapmış olmaları bir şey ifade etmiyor; bizi, bugün ne yaptıkları, nasıl yaptıkları ve yarın ne yapacakları ilgilendiriyor. Hiçbirinin kılık kıyafeti, sakalı bıyığı, nereli ve kimlerden olduğu ilgilendirmiyor; bizi, hangi adımı atacakları ilgilendiriyor.”