Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu katıldığı canlı yayın programında Cumhur İttifakı'na katılan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan'a sert sözler söyledi.

Karamolloğlu şunları söyledi:

Biz bugün A dediğimize yarın B demedik. Politikada bu kadar zikzak olmaz, bu kadar savrulma olmaz. Herkes kendine göre bir fikir beyan ediyor ama bu fikirlerin bir altyapısı yok.

(Fatih Erbakan'ın 'Karşı blokta sol, komünist, ateist ve diğer fraksiyonların bir araya geldiklerini gördük. Bu nedenle bu bloğun kazanmasına vesile olan bir parti olmak istemedik' açıklamasına ilişkin) Bu kadar saçmalık, bu kadar tutarsızlık olmaz. Siz kimlerle berabersiniz, hangi yalpalar yapıldı bugüne kadar?

Cahilliğe bakın, Erbakan Hoca ilk koalisyonunu CHP ile kurdu.

CHP MYK toplantısının tarihi belli oldu CHP MYK toplantısının tarihi belli oldu

Kim Erbakan Hoca'mızı terk etti, kim Milli Görüş gömleğini çıkardı da siyonist gömleğini giydi?

TERBİYESİNİ KUŞANMASI LAZIM

Erbakan Hoca'mızın bir hatrı var, Fatih de onun oğlu ama bu yaftaları yapmak ardından çamur atmak haddine değil. Terbiyesini kuşanması lazım. İş o noktaya gelir de biz gördüklerimizi, yaşadıklarımızı anlatmaya kalkarsak çok farklı bir durum meydana gelir.

Niye babasının partisini terk etti? Yeniden Refah ismini alamaz aslında, neden aldı? Çünkü Cumhurbaşkanı ona o toleransı gösterdi.

Bir defa ihanet, bin defa ihanet fark etmez. Burada kalıcı bir tavır var, bu tavır yanlış. Fatih Erbakan'ın babasının dostlarının tamamı bu tarafta.

Bunun hesabını veremez. Bu, doğrudan doğruya bu davaya ihanettir.