Temel Karamollaoğlu: Kızılay'a kan bile vermem

Kızılay'ın depremin ardından çadır satışı yapmasına tepkiler gelmeye devam ediyor. Son olarak Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu'ndan açıklama geldi. Temel Karamollaoğlu, 'Kızılay'a hiçbir surette ne yardım ederim ne de yardım edilmesini teşvik ederim. Kan bile vermem' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu katıldığı TV5 canlı yayınında Kızılay'ın depremlerin ardından çadır satmasını eleştiren Temel Karamollaoğlu, "Utanç verici bir manzara. Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir manzarayla karşılaşılacağını zannetmiyorum. Efendim diyor biz satış da yapabiliriz. Ya millet can çekişiyor, ihtiyacı var, sen yardım kuruluşusun ticari bir müessese değilsin. Normal şartlarda bazı üretimleri yapıp satıyorsa anlarım, bir felaket yokken. Ama deprem anında herkes çadır beklerken çadır satmaya kalkarsan bu olmaz" diye konuştu.

Kızılay'a artık yardım yapmayacağını belirten Karamollaoğlu, "Ben bundan sonra Kızılay’a hiçbir surette ne yardım ederim ne de yardım edilmesini teşvik ederim. Bu mantığa ben güvenmem. Kan bile vermem. Hastaneye gider veririm ama oraya vermem" dedi.

“Kızılay bir ailenin şirketi mi?”

Çadır satışının savunulmasına da tepki gösteren Karamollaoğlu, şunları söyledi:

"Bir de kendilerini savunmaya kalkıyorlar. Bunu anlamak mümkün değil. Siz bir kurumu aile müessesi haline getirirseniz çocuğunuz, damadınız, gelininiz, torununuz... Bu ne ya? Kızılay bir ailenin şirketi mi? O hale gelmiş ve siz kalkıp yaptığınız hatayı da savunabiliyorsunuz. Vay canına! Bu, zihniyetin çöktüğünün işaretidir. Bu, Kızılay'da ortaya çıktı ama Türkiye böyle yönetiliyor. Hep menfaat. Ülke menfaati değil şahsi menfaat, siyasi menfaat önde tutuluyor. Bu yanlışlık maalesef Türkiye'de kural haline getirildi."

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN