Malatya'da Saadet Partisi'nin kurduğu aşeviyle ilgili verilen karar gerginliğe neden oldu. Malatya Valiliğinin kararıyla, aşevinin 2 saat içinde kaldırılması talimatı verildiği belirtildi. Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu karara sert tepki gösterdi.

Saadet Partisi Basın Müşaviri Hacı Murat Uzgur sosyal medya hesabından 'önemli' notuyla, 'Malatya'da partimizin destekleriyle kurulan, günlük 10-15 bin kişilik sıcak yemek ikramı yapılan aşevimiz, Malatya Valiliği tarafından herhangi bir gerekçe olmaksızın 2 saat içinde kaldırılması Malatya İl Başkanımız Mustafa Canbay'a iletilmiştir.' paylaşımı yaptı.

'BU YANLIŞ KARARINIZDAN VAZGEÇİN'

Kararın ardından Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu da sert ifadeler kullandı. 'İktidarı uyarıyorum' diyen Karamollaoğlu sosyal medya hesabından şu sözlere yer verdi;

Partimizin öncülüğünde Malatya'da kurulan ve günlük 10 bin kişilik yemek ikramı yapılan aşevimizi hangi gerekçe veya korkuyla kapatma kararı alıyorsunuz?

İktidarı uyarıyorum; bu yanlış kararınızdan ve süreç boyunca sergilediğiniz bu bağnazlık ve aymazlıktan derhal vazgeçin!

MİLLETİMİZE BU KÖTÜLÜĞÜ YAPMAYIN

Karamollaoğlu'nun paylaşımının ardından bir tepki de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan geldi. İttifak ortağına sosyal medyadan destek veren Kılıçdaroğlu, 'Milletimize bu kötülüğü yapmayın, nefsinize yenilmeyin, aşevinin siyaseti olmaz. Geçmiş olsun Temel Bey dostum…' ifadelerini kullandı.

MALATYA VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA

Malatya Valiliği, bir derneğe ait aşevinin kapatılmak istendiği yönündeki iddiaların asılsız olduğunu bildirdi.

Valilikten yapılan açıklamada, bazı sosyal medya hesaplarında, bir derneğe ait aşevinin kapatılmak istendiği yönünde iddiaların paylaşıldığı anımsatılarak, bu iddiaların tamamen asılsız olduğu belirtildi.

Açıklamada, 'Söz konusu alanda geçici iş yerleri inşa edileceği için aşevi çadırı uygun başka bir alana taşınacaktır. Yeni yerinde faaliyetine devam edecektir.' ifadesi kullanıldı.

Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, önceki gün Malatya ziyareti sırasında Saadet Partisi'nin aşevini ziyaret etmişti.