TELE 1 ekranı 3 gün karartıldı! Ekranlara bakın nasıl veda ettiler

RTÜK Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası yapılan yayınları değerlendirmek için toplanmıştı. Toplantının ardından açıklama yapan RTÜK, Halk TV, Tele 1 ve Fox TV'ye program durdurma ve para cezaları verdi. TELE 1 dün akşam ekranlara 3 gün süreyle veda etti.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

TİP Milletvekili Sera Kadıgil’in Diyanet eleştirisi nedeniyle RTÜK'ün verdiği cezayla 3 gün kapatılan TELE 1 dün akşam ekranlara veda etti. TELE 1 ekranı, saat 00.00 itibarıyla 3 günlüğüne karardı. 

Karartmadan önceki son saniyelerde 'TELE 1 Özgür medyanın sesi olmaya basının sesi olmaya sizlerin sesi olmaya devam edecek'' sözleri ve 'TELE 1 Susturulamaz' yazısı ile yayın yapıldı. Ardından ise RTÜK'ün kapatmaya ilişkin yazısı ekrana geldi. 

TELE 1 NEDEN KARARTILDI?

TELE 1’de Enver Aysever’in sunduğu ‘Ayrıntılar’ programına konuk olarak katılan TİP Milletvekili Sera Kadıgil’in “Diyanet bu haliyle siyasal İslamcı gereçtir” eleştirisi gösterilmişti. TELE 1, RTÜK’ün cezasının iptalini ve yürütmesinin durdurulması için yargıya başvurdu. Ankara 2. İdare Mahkemesi, oy birliği ile yürütmenin durdurulması kararını verdi. RTÜK’ün mahkemenin verdiği yürütmeyi durdurma kararına itiraz etti. Ankara Bölge İdari Mahkemesi de yürütmeyi durdurmanın iptaline karar verdi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN