TEKNOFEST Ankara’yı ziyaret etmeye hazırlanan izleyiciler ücretli olup olmadığını merak ediyor. Araştırılan bir diğer konusu ise etkinliklerin ziyaretçiler için kaç gün süreceği oldu. İlki 2018 yılında düzenlenen ve bu sene yurt içinde 7’ncisi toplamda 8’ncisi gerçekleştirilecek festivali yerinde takip etmek isteyenler tarihi merak ediyor. TEKNOFEST Havacılık ve Uzay Festivali'ne yaş ya da meslek grubu ayrımı var mı? Peki TEKNOFEST Ankara ne zaman bitecek? TEKNOFEST Ankara giriş ücretli mi? İşte, etkinliklere ilişkin bilgiler…

2023 TEKNOFEST Ankara, 30 Ağustos-3 Eylül tarihleri arasında Etimesgut Havalimanı'nda gerçekleştirilecektir. Etkinliklere giriş ücretsiz olup, sadece 13 yaşından küçük ziyaretçiler ebeveynleri veya öğretmenleri ile birlikte girebilecektir. Detaylı bilgiler ve katılım için ziyaretçiler, istenen bilgi formunu doldurarak festivalde yer alabileceklerdir. Etkinlikler arasında teknoloji ve girişim yarışmaları, fuar etkinlik alanları, atölye çalışmaları, sergiler, gözlem etkinlikleri, sanal gerçeklik deneyimleri, oyun parkı, uçuş etkinlikleri, konserler ve diğer birçok etkinlik bulunmaktadır. Türk Yıldızları, Solo Türk, Hürkuş, Gökbey, Aksungur, Bayraktar TB2, Bayraktar TB3, Jandarma Çelik Kanatlar, Akıncı, Atak Helikopteri ve Anka da festivalde gösteri uçuşları gerçekleştireceklerdir.

TEKNOFEST ANKARA 2023 NE ZAMAN?

2023 TEKNOFEST Ankara, 30 Ağustos-3 Eylül tarihleri arasında Etimesgut Havalimanı'nda gerçekleştirilecek.

TEKNOFEST girişleri ücretsiz olurken Yalnızca 13 yaşından küçük ziyaretçiler etkinlik alanına ebeveynleri ya da öğretmenleri ile girebilecek.

TEKNOFEST Ankara’yı yerinde takip etmek isteyen ziyaretçiler istenen bilgi formunu doldurarak 30 Ağustos - 3 Eylül 2023 tarihlerinde Ankara Etimesgut Havalimanı’nda gerçekleştirilecek TEKNOFEST 2023’e katılım gösterebilir.

TEKNOFEST ETKİNLİKLERİ NELER?

Teknoloji ve girişim yarışmaları, fuar etkinlik alanları ile beraber Bilim Sokağı’nda bulunan 6-14 yaş grubuna yönelik atölye çalışmaları, Hava ve Kara Araçları Sergisi, Planetaryum, Dikey Rüzgâr Tüneli, İklim Tüneli, Sanal Gerçeklik Tüneli, Güneş Gözlem Etkinliği, Uzay Temalı Şişme Oyun Parkı, Öğrencilerle İlk Uçuş Etkinliği, Pedallı Uçuş Etkinliği, Refik Anadol’un “Makine Hatıraları: Uzay” Sergisi, Sahne Senin Etkinliği, Mazhar Alanson konseri, bu sene ilk defa düzenlenen TEKNOFEST Keşif Oyunu ve daha birçok aktivite ziyaretçileri bekliyor olacak.

Her sene olduğu gibi TEKNOFEST 2023 Ankara’da da tanıtım ve etkinlik stantları yer alacak. 103 Paydaş Kurum ve 16 Sponsor, 11 sektörden 90 Firma, 41 Food Court katılımcısı olmak üzere 131 katılımcı firma tarafından açılacak 158 stant ile beraber toplam 261 stant 215.000 metrekare alana kurulan festivalde yerini alacak. Stantlarda düzenlenecek 400’den fazla stant etkinliği öğrenciler ve gençlerle buluşacak. 

Türk Yıldızları, Solo Türk, Hürkuş, Gökbey, Aksungur, Bayraktar TB2, Bayraktar TB3, Jandarma Çelik Kanatlar, Akıncı, Atak Helikopteri ve Anka festivalde gösteri uçuşları yapacak.

Editör: Nigar Topcu