Aykut Kocaman'a Süper Lig'den teklif Aykut Kocaman'a Süper Lig'den teklif

Milli Kadın Voleybol Takımı, 2023 CEV Avrupa Şampiyonası'nın finalinde Sırbistan'ı 3-2 yenerek tarihinde ilk kez şampiyon oldu. Şampiyonluk sonrası ödül ve prim konusu merak edilirken, Brüksel'de yaşanan prim diyalogları ise dikkat çekti.

Belçika'nın başkenti Brüksel'de Voleybol Federasyon Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Filenin Sultanları ve ekibiyle bir araya geldi. Başkan Üstündağ, "Şampiyonluk için ne versek az. Prim olur, başka bir şey olur. Tüm isteklerinizi yerine getireceğiz. Söz sizdedir" dedi.

İtalyan teknik direktör Daniele Santarelli söz alarak, "Bu konuda oyuncularım konuşmalı" diyerek Kaptan Eda Erdem'e sözü devretti. Ardından Kaptan Eda Erdem, duygusal bir şekilde şunları dile getirdi: "Atatürk'ün sporcu kızları, ülkeleri adına kazandıkları başarıyı pazarlık konusu yapmaz. Ne prim ister, ne de başka özel bir şey. 85 milyona yaşattığımız mutluluk bize yeter."

Eda Erdem'in bu sözleri günlerdir Filenin Sultanları üzerinden yürütülen tüm tartışmalara da baştan verilmiş bir cevap oldu.