Mersin'de CHP'li Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, partisinden istifa ettiğini açıkladı. Bozdoğan, seçimlere bağımsız aday olarak katılacak. CHP Parti Meclisi'nin Tarsus için Ali Boltaç'ı aday gösterme kararı üzerine Bozdoğan, PM'nin kararına tepki göstererek istifasını sosyal medya üzerinden paylaştı. Açıklamasında, "Bölge Milletvekillerinin bazıları, bölgeye gönderilen ve mülakata tabii tutulan milletvekilleri, yapılan anketler ve CHP Genel Başkanı Sayın Özgür Özel ile yaptığım bireysel görüşmeler neticesinde Tarsus'ta 25 yıl sonra 95 bin küsur rekor oyla kazandığımız Tarsus Belediye Başkanlığı için bir problem bulunmadığı, anketlerde önde çıktığım tarafıma belirtilmiştir" ifadelerini kullandı.

İsim Vermeden Başarır'ı Eleştirdi

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır’ı isim vermeden eleştiren Bozdoğan, açıklamasına şöyle devam etti;

Ancak görülen o ki, İstanbul'da yaşayan ve Tarsus'la kütüğü dışında organik hiçbir bağı bulunmayan bir milletvekilinin eşini dostunu, danışmanlarının eniştelerini Mersin'in ilçelerine atama cüreti gösterdiğini, partinin MYK ve PM organlarının üstünde reaksiyonlar göstererek CHP'yi tüm ülkeye rezil rüsva ettiği ve atamalarda halkın çıkarını değil, ikili ilişkilerini masaya koyduğu, diğer hiçbir bölge milletvekilinin fikrini almayarak TEK ADAMCILIK oynayıp Tarsus'un ve dolayısı ile Mersin'in kaderiyle oynadığı, bu şartlarda 1 kişinin yaptığı atamaların kabul edilemeyeceği gerçeklerine itiraz ederek, göz bebeğim, Cumhuriyet Halk Partisi'nden istifa ediyorum. Çalışmalarımı BAĞIMSIZ TARSUS HAREKETİ kampanyası altında sürdürüp, yerel seçimlere bağımsız aday olarak, HALKIN ADAYI OLARAK girme kararı almış bulunmaktayım.

Tek adamın oyuncağı haline getirmeye çalıştığı ve küçük duruma düşürdüğü Cumhuriyet Halk Partisi'nin, 500 bin kişinin yaşadığı ilçemizdeki şaibeli atamaların itirazını 31 Mart akşamına kadar; bu rezilliği ise ömrümün sonuna kadar her yerde haykıracağımı bildiririm.

Atatürk'ün partisinin, siyasi şovmenlerin Mersin'i oyuncakları haline dönüştürdükleri, çaycıdan belediye başkanına kadar her atamaya müdahil oldukları gerekçesi, bölgemizde Cumhuriyet Halk Partisi çatısında siyaset yapmamı imkansız hale getirmiştir.

Bu sebeplerle istifamı kamuoyunun temiz vicdanına sunar, tüm hemşehrilerimi tertemiz bir zafere; BAĞIMSIZ TARSUS HAREKETİ'ne davet ediyorum.”

Süleyman Soylu CHP'yi ziyaret etti Süleyman Soylu CHP'yi ziyaret etti

Editör: Şevval Başçakır