Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yüksek Disiplin Kurulu tarafından 26 Temmuz'da partiden ihraç edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, kalıcı Konutlar mevkiinde yer alan belediye tarafından tamamlanan sosyal tesislerdeki incelemelerine katıldı.

Tahsin Paşa seferde: AK Parti'li Bahadır Yenişehirlioğlu'ndan tepki çeken paylaşım Tahsin Paşa seferde: AK Parti'li Bahadır Yenişehirlioğlu'ndan tepki çeken paylaşım

Yüzde 99 Partime Geri Döneceğim

Özcan, CHP’ye dönüş talebi ile ilgili dilekçesini CHP Bolu İl Başkanlığı'na teslim ettiğini belirtti. Özcan, “Şu an ben tüzüğün aradığı şekilde geri dönüşümü talep ettim. Zannediyorum önümüzdeki hafta parti meclisine sevk edilecek. Orada da oylama yapılacak. Dönmem için karar çıkarsa yüzde 99 partime geri döneceğim, diyebilirim." ifadelerinde bulundu.

Değişimi için 200 kilometre yürüdüğü Cumhuriyet Halk Partisi'nde değişimin başladığını söyleyen Özcan, "Siyasi söylemleri nedeniyle partiden ihraç edilmiş insanların yeniden partimize dönmesi tüm parti açısından önemli. Ben yerel seçimde CHP’nin ve ülkemizin önünün açıldığını görüyorum. İhtiyaç olan bir değişimdi” dedi.

Artık Ayrı Gayrı Olmaması Lazım

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin de CHP’ye geri dönmesini temenni ettiğini söyleyen Özcan, "Sayın Genel Başkanımızın babaevine dönme tabiri çok güzel oldu. CHP nasıl benim babaevimse, Özgür Özel’in babaeviyse en az bizim kadar Muharrem İnce’nin de babaevi. Artık ayrı gayrı olmaması lazım." şeklinde konuştu.

Ayrı parti kurarak sonuç almanın çok kolay olmayacağını Muharrem İnce de görmüştür diyen Özcan, "Dönmesini hemen hemen her üye ister ben de Muharrem İnce'nin CHP'ye dönmesini istiyorum çok istiyorum.” ifadeleriyle çağrıda bulundu.