tv100'de yayımlanan 'Doğru Yorum' programına konuk olan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan "Geçen yıl eylül ayının başında itfaiye binası açılışımız vardı, kendisini ziyaret ettiğimde ‘Abla, masadan kalkın, Kemal Bey adım adım adaylığına gidiyor, Kemal Bey'in adaylığı HDP karşılıklı veya karşılıksız olarak HDP aday çıkarmayarak destekleyecek. Anadolu'da bunlar HDP ile kol kola algısını yarattılar, en büyük darbeyi siz yiyeceksiniz.’ dedim. Akşener yorum yapmadı." ifadelerinde bulundu.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in 26 Ağustos'ta Afyonkarahisar'da düzenlediği mitingdeki sözleri programda masaya yatırıldı. 

HER BİRİMİZ AYRI AYRI SEÇİMLERE GİRELİM


Meral Akşener'in "Gelin tüm siyasi partiler hep birlikte ayrı ayrı seçimlere girelim. Her birimiz ayrı ayrı seçimlere girelim, biz varız" çağrısını Tanju Özcan "Sayın Akşener’in konuşması net, ‘Her parti kendi gücünü görsün’ diyor. Bolu’da İYİ Parti’yle ortak ittifaka girdik ve %53 aldık. Burada partilerin gerçek gücünü görmek gerekiyor, bence yerinde bir teklif."  ifadeleriyle değerlendirdi.

TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİNE NET VURGULAR YAPTI


Tanju Özcan "Akşener’in konuşmasında, Türkiye’deki siyasi boşluğu gördüğünü net anladım. Türk milliyetçiliğine net vurgular yaptı, Sayın Akşener bu damarı iyi yakalamış. CHP’de rahatsız olan, partinin bel kemiğini oluşturan kitle de Akşener’in tarif ettiği kitle. Eğer söylemlerin altını doldurabilirlerse, CHP tabanından çok ciddi bir oy kayışı olur." dedi. 

"AKŞENER'E 'ABLA MASADAN KALKIN' DEDİM"


İYİ Parti lideri Meral Akşener'e masadan kalkmasını gerektiğini söylediğini ifade eden Tanju Özcan "Eğer Ekrem Bey, İYİ Parti’nin desteği olmadan seçilemeyecekse o zaman neden uyarılarına kulak vermedi? İYİ Parti, bu masadan 8-10 ay önce kalkmalıydı. Çünkü HDP’nin Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceği ortadaydı. Geçen yıl eylül ayının başında itfaiye binası açılışımız vardı, kendisini ziyaret ettiğimde ‘Abla, masadan kalkın, Kemal Bey adım adım adaylığına gidiyor, Kemal Bey'in adaylığı HDP karşılıklı veya karşılıksız olarak HDP aday çıkarmayarak destekleyecek. Anadolu'da bunlar HDP ile kolkola algısını yarattılar, en büyük darbeyi siz yiyeceksiniz.’ dedim. Akşener yorum yapmadı." dedi.

Editör: Şevval Başçakır