Bolu Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Eren Erdem canlı yayında sert tartışmaya girdi.

Geçtiğimiz günlerde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun yeni danışmanı olarak atanan Perinaz Mahpeyker Yaman'a ilişkin açıklamalarda bulunan Eren Erdem'e, Tanju Özcan, "Genel Başkan kaç danışmanı olduğunu biliyor muydu?" diye sordu.

"TANJU BEY YALANCIDIR"

"Soruyu kim sordu?" diye soran Erdem, aldığı cevap sonrası sert çıkışarak, "Tanju Bey benim muhatabım değildir. Çünkü kendisi yalancıdır. Benim ilkokul ikiden terk olduğumu iddia etmiştir. Yalan söylemektedir. Ben yalancıları muhatap almam." dedi.

Tanju Özcan ise, "Acaba verecek cevabın olmadığı için olabilir mi? Senin bir ideolojin var mı?" sözlerini kullandı.

Eren Erdem ise, Tanju Özcan'a karşılık şu cevabı verdi: "Bilimsel makalelere konu olmuş bir siyasetçiyim. Tanju Bey üniversite bitirmiş ama geldiğimiz noktada, Tanju Bey gibi arkadaşlarımız başörtülü kadınları tahkir ettiği, aşağıladığı için o insanların kalp kırıklıklarını, kırgınlıklarını giderme adına özel bir çaba içerisindeyiz."

Faik Öztrak, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a salladı Faik Öztrak, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a salladı

"İNANILMAZ SEVİYESİZ BİR ADAMSIN"

Eren Erdem'in açıklamalarından sonra Özcan, şu ifadeleri kullandı: "Kusura bakma Eren Bey. İnanılmaz seviyesiz bir adamsın, yapma. Kaç tane danışmanı vardı diye soruyorum. ‘4 Haziran’da kaç tane danışmanı vardı Genel Başkan'ın?’ diye soruyorum. Kaç kişiyi milletvekili yaptı, 4.5 yıldır belediye başkanıyım öğrenemedim. Senin ideolojin nedir, hâlâ bilmiyorum."