Eşit Ağırlık programına konuk isimlerden olan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Erdoğan Aktaş'ın ''İYİ Partiden aday oluyor musunuz?'' sorunu yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yerel seçim açıklaması Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yerel seçim açıklaması

''BİRÇOK PARTİDEN DAVET VAR, BENİM GENEL EĞİLİMİM BAĞIMSIZ OLARAK GİRMEK''

Birçok partiden kendisine davet olduğunu belirten Başkan Özcan "İYİ Partiyle resmi olarak adaylık görüşmem olmadı gayri resmi olarak konuşuyoruz. Birçok partiden davet var. Benim şu anda genel eğilimim bağımsız olarak girmek. Eğer CHP’ye dönemezsem, dönsem bile Sayın Kılıçdaroğlu’nun Genel Başkan olduğu bir CHP’de aday adayı da olmayacağım gönlümden geçen de bağımsız aday olmak."  ifadeleriyle yanıt verdi.

''AK PARTİ DE VAR MI?'


Aktaş'ın "Gayri resmi olarak başka partilerde dediniz hangi partiler AK Parti de var mı?" sorusuna Başkan Özcan "Hemen hemen hepsi. AK Parti zaten geçici ihracımdan bu yana benzer tekliflerle geliyor. AK Partili üst düzey yetkililer aradılar birkaç tanesi bu teklifler resmi bir teklif diyen olmadı Sayın Erdoğan’ın bilgisi dahilinde diyen olmadı ben zaten Sayın Erdoğan’la siyaset yapamam bana cumhurbaşkanı yardımcılığı bile teklif etseler ben Sayın Erdoğan’la siyaseten birlikte yürüyemem diye söyledim. MHP’den de arayanlar var." dedi.