Dün gece Şanlıurfa'nın Bozava ilçesi bir skandalla çalkalandı. İddiaya göre Suriye uyruklu üç şahıs 7 yaşındaki bir çocuğa cinsel istismarda bulundu. Tecavüz olayının üç gün sürdüğü ve bir camide gerçekleştiği iddia edildi. Skandalın duyulması ardından halk ayaklanarak sokaklara döküldü.

Olaylara tepkisini sosyal medya hesabından gösteren sanatçı Mustafa Sandal "Ülkemde mülteci istemiyorum" etiketine destek vererek hayatının kalan sürecinde bu konuyu gündemine alacağını ifade etti. Sandal yaptığı paylaşımda ayaklanan halkı da sükunete davet ederek şiddete başvurmadan gündemde tutulması gerektiğini söyledi.

Mustafa Sandal'ın sosyal medya platformu Twitter'dan yaptığı paylaşımında şu ifadeler yer aldı:

"Şeref, namus, edep yoksunu bu mahlukların yaptıklarına "dur" demenin vakti geldi de geçiyor bile. Bedeli ne olursa olsun ülkemizden defolup gideceksiniz! Benim artık şu kalan ömrümde 1. gündemim son nefesime kadar bu olacak! Ülkemde mülteci istemiyorum. Halkımız tepkisini göstermekte sonuna kadar haklıdır ama lütfen şiddete şiddetle yanıt vermeyelim, polisimize zorluk çıkarmadan sesimizi yükseltmek de mümkün. Bu olayı gündemden düşürmeyelim (şiddete başvurmadan), ta ki geldikleri yere dönene kadar."

Editör: Nigar Topcu