İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul Fatih'te AK Parti Gençlik Teşkilatı’nın sahur programına katıldı. Fatih Belediye Başkanı Mehmet Ergün Turan'ında eşlik ettiği programda gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan Bakan Soylu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın devrimci bir lider AK Parti'nin de devrimci bir siyasi parti olduğunu söyledi.

“AVRUPA, AMERİKA’NIN KONVOYUNDAKİ KATIRDIR”

Avrupa’yı hedef alan Soylu sözlerine şöyle devam etti,
“Bir kışı hesap edemeyen, bir öndeki kışı planlayamayan ve ben bu dünyayı yumuşak bir düzeyden yöneteceğim diyen batı, Avrupa müfriz olmuştur. Size bir ağabeyiniz olarak şunu söylemek isterim, Avrupa diye bir şey yoktur, kafanızda büyütmeyin. Amerika vardır. Avrupa Amerika’nın konvoyundaki katırdır. Hiçbir özelliği söz konusu değildir.” dedi

“TAYYİP ERDOĞAN DEVRİMCİ BİR ADAMDIR”

Bakan Soylu, “Herkese tekrar hatırlatmak lazım. Bu ülkede ancak zenginler uçağa binerdi arkadaşlar. Uçağa binmek bir zenginlik alametiydi. Bu ne zaman değişti biliyor musunuz? Tayyip Erdoğan ile beraber değişti. Abartı mabartı yok. Bu Tayyip Erdoğan’la beraber değişti. Tayyip Erdoğan’la beraber millet uçağa binmeye başladı. Tayyip Erdoğan devrimci bir adamdır. AK Parti devrimci bir siyasi partidir. Siyasi yelpazedeki yeri tanımlanırsa tam da böyledir. Değerlerine bağlı bir devrimcidir. Cesurdur. Size Türkiye’nin alt yapısı hazır, geleceğe doludizgin koşabilecek bir Türkiye bırakılmaktadır.” diye konuştu.