Gültekin Uysal: Erdoğan kirli seçimi sayısal olarak kazandı! Gültekin Uysal: Erdoğan kirli seçimi sayısal olarak kazandı!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan seçimlerle ilgili çok tartışılacak bir açıklama geldi. Fatih'te, İstanbul İlim ve Kültür Vakfını ziyaret eden AKP İstanbul 2. Bölge milletvekili adayı Soylu, burada yaptığı açıklamada 14 Mayıs seçimleri için darbe girişimi dedi.

"14 MAYIS 2023, BATI'NIN SİYASİ DARBE GİRİŞİMİDİR"

Süleyman Soylu,15 Temmuz'u hatırlatarak 14 Mayıs seçimleri için 'siyasi darbe girişimi' ifadesini kullandı. Soylu "15 Temmuz onların fiili darbe girişimiydi. 14 Mayıs da siyasi darbe girişimleridir. Bu kadar açık ve nettir. 14 Mayıs 2023, Batı'nın siyasi darbe girişimidir. Türkiye'yi tasfiye etmeye yönelik hazırlıkların 14 Mayıs'ta her birini bir araya getirerek oluşturulabilecek darbe girişimidir. Bunu ben söylemedim. Bunu bugün Amerika'nın başındaki zat yıllar önce söyledi. Yıllar önce denedikleri bütün yöntemler berhava olunca ancak böyle bir yöntemle Türkiye'yi ele geçirebileceklerini ifade ettiler" dedi.

''BU BİZİM ŞAHSİ MESELEMİZ DEĞİL''

14 Mayıs'ta yapılacak seçimin kolay bir seçim olmadığına işaret eden Soylu, "Bu seçim, herkesin bütün müktesebatını ortaya koyduğu bir seçimdir. Bu seçim, herkesin bütün birikimini ortaya koyduğu bir seçimdir. Onun için bütün birikimimizi ortaya koymalıyız. Ben koymaya çalışıyorum. Hayatımda ne kadar, nereye dokunmuşsam, her birini harekete geçirmeye çalışıyorum. Çünkü bu bizim şahsi meselemiz değildir. Bu sadece bizim memleketimizin meselesi de değildir" değerlendirmesinde bulundu.