Stefan Kuntz sandalyeden düşünce türkçe küfür etti

Türkiye A Milli Futbol Teknik Direktörü Stefan Kuntz'un basın toplantısında yaşadığı zor anlar gülüşmelere neden oldu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Türkiye A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Stefan Kuntz ile milli futbolcu Samet Akaydın, yarın Çekya ile Gaziantep’te oynanacak özel maç öncesinde basın toplantısı düzenledi.

Toplantıda Stefan Kuntz’un sandalyeden düşmesi sonrasında toplantı salonunda gülüşmeler oldu. Stefan Kuntz, oturmaya hazırlandığı sandalyesinin devrilmesi üzerine bir anda yere kapaklandı. 60 yaşındaki çalıştırıcının, düştükten sonra Türkçe küfür etmesi dikkat çekti.

Stefan Kuntz, sandalyeden düşmesiyle ilgili olarak esprili bir dil ile sorulan soruya da takımın kalitesinin Avrupa kupasında oynayacak kalitede olduğunu ve bunun içinde çalıştıklarını aktardı. Stefan Kuntz, mantıklı eleştirilere açık olduğunu ve koltuktan düşüp kalktığı gibi birkaç defa kalkarak yoluna devam edeceklerini söyledi.

“BAZI SİSTEMLERİ 90 DAKİKAYA HATASIZ OLARAK YAYMAK MÜMKÜN DEĞİL”

Stefan Kuntz, A Milli Takım’ın belirlediği yolda iyi ilerlediğini söyleyerek, “Kendi oyunumuzu en iyi şekilde diğer maçlara hazırlık olarak nasıl değiştirebilir, üzerine neler koyabiliriz diye düşünüyoruz. Böylelikle mart ayındaki hazırlığa en iyi şekilde nasıl yönelebiliriz diye hazırlanıyoruz. Bazı sistemleri 90 dakikaya hatasız olarak yaymak mümkün değil. Yaptığımız analizlerde hatalarımızı görerek oyun kalitemizi yükseltmek istiyoruz. Takımın kendi içerisindeki ruh hali de çok önemli. Biz bir aile olmaya çalışıyoruz. Bazı oyuncular kadrodan ayrılmak zorunda olsalar bile gelecek oyuncular aynı şekilde oyuna istekli bir şekilde adapte oluyorlar” dedi.

“ARDA GÜLER ÇABUK ADAPTE OLDU”

Milli takıma yeni katılan genç futbolcu Arda Güler ile ilgili de konuşan Stefan Kuntz,

“Arda Güler’le ilgili şunu söylemek isterim ki beklediğimden daha olgun bir oyuncu profili… Bize ve takıma pozitif yansıdı ve rahat adapte oldu. Bizlere bu biraz sürpriz oldu. Bunlar yarın sahaya nasıl yansır, bunu zamanla göreceğiz. Önemli olan genç oyuncuların kulüplerinde ne kadar süre aldıkları. Hem onlara hem bize yardımcı olacak şekilde hareket etmemiz lazım. Koruma anlamında riski azaltıp buna göre hareket etmemiz lazım” diye konuştu.

“SAHA İÇERİSİDNE DENGE ÖNEMLİ”

Genç oyuncuların saha içerisinde tecrübeli oyuncular ile oynadığı zaman dengeli bir oyun olduğunu ve bunun yansımasının da pozitif olduğunu kaydeden Stefan Kuntz, sözlerini şöyle tamamladı:

“İlk etapta farklı kulüpten farklı seviyede oyuncular alabiliyor olmamız, Türk kulüplerinin son zamanlarda iyi iş çıkarmasındandır. Genç oyuncular için denge çok önemli, maç içerisinde çok baskın olmayan bir oyunda olmaları. Yaş olarak daha tecrübeli oyuncular ile oynamaları onlar için daha iyi olabilir. Tecrübeli oyuncuların genç oyunculara destek olması saha içerisindeki en önemli dengelerden birisidir. Uzun vadeli bir yolculuk olduğu için düşüncelerimizi ve planlarımızı uzun süreli yapıyoruz. Oyuncularımızın daha çok düşünce sarf etmesini ve bilincine varmasını önemsiyoruz. Analiz yapıldığında oyuncularımızın biraz daha direkt iletişime girmesi gibi bir ortamdan geliyorum. Burada da bir gelişim görüyoruz. Oyuncuların biraz daha içe kapanık olduğunu ve öz eleştiri konusunda tecrübesiz olduğunu söylediler. Oyuncuların bize vermiş oldukları sinyaller bambaşka yerlere doğru gidiyor.”

SAMET AKAYDIN: GAZİANTEPE İYİ OYUN İZLETMEK İSTİYORUZ

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Samet Akaydın ise Diyarbakır’da oynadıkları İskoçya karşılaşmasında çok güzel bir atmosfer olduğunu belirterek, aynı atmosfer ortamında Gaziantep’te oynayıp iyi bir oyun izletmek istediklerini söyledi.

Samet Akaydın, “Diyarbakır’da çok iyi bir atmosfer vardı. Biz de iyi bir oyun ile galip gelerek onlara armağan verdik. Gaziantep’te de çok iyi karşılandık. İyi bir oyun ile Gazianteplilere güzel bir oyun izletmek istiyoruz. İyi bir oyun ile hocamızın güvenini boşa çıkarmak istemiyorum. A Milli Takım çok farklı bir duygu. Burası inanılmaz bir yer. Her Türk futbolcunun hayalidir. Çok mutluyum ve heyecanlıyım. Hocalarımdan çok şey öğreneceğim. Burada oynamak zor bir sistem. Bu sisteme çok yabancı olduğumu düşünmüyorum. Üstesinden en iyi şeklide geleceğimi düşünüyorum. İnşallah elimden geleni yapacağım” ifadelerine yer verdi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN