Avrupa Şampiyonası Elemeleri'nde Ermenistan ile 1-1 berabere kalan A Millî Takım'da teknik direktör Stefan Kuntz ile yolların ayrılacağı öne sürüldü.

Sabah gazetesinin haberine göre; TFF, Ermenistan maçının ardından yoğun bir şekilde eleştirilen Stefan Kuntz ile yolları ayırma kararı aldı.

resim_2023-09-09_161034602

Haberde; Stefan Kuntz'un yerine A Millî Takım Teknik Direktörlüğü görevine son olarak Trabzonspor'u çalıştıran Abdullah Avcı'nın getirileceği ifade edildi.

TFF BAŞKANI NE DEMİŞTİ?

Ermenistan maçının ardından konuşan TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Stefan Kuntz’un devam edip etmeyeceğine ilişkin soruya ise şu yanıtı verdi:

Filenin Sultanları dünya 3’üncüsü Brezilya’yı set vermeden devirdi! 5’te 5 yaptı Filenin Sultanları dünya 3’üncüsü Brezilya’yı set vermeden devirdi! 5’te 5 yaptı

“Şimdi tabii konu bugün için Stefan Kuntz değil. 2 puan kaybettik. Tüm teknik ekip, futbolcularımızla beraber kaybettik. Şu anda takımımızda çok güzel bir arkadaşlık söz konusu. Bütün yönetim kurulumuz hepsi burada. Herkes destek veriyor. Eskişehir halkına da çok teşekkür ediyoruz. Onlar da Türk Milli Takımı’nı çok güzel bir şekilde desteklediler. İnşallah bunları da atlatacağız. Daha iyi günleri, daha güzel günleri hep birlikte göreceğiz.”