Eski bakan Süleyman Soylu resmi sosyal medya hesabından Birgün Gazetesi’nin gazetecisi İsmail Arı'nın haberini alıntılayarak 6 yayın organını hedefe aldı. Soylu hedefindeki yayınları sıraladı.

İçişleri eski Bakanı Süleyman Soylu, kendisi hakkında yapılan bir habere kızarak 6 yayın organını hedef aldı. Soylu, Twitter hesabından  Birgün Gazetesi’nden İsmail Arı'nın haberini alıntılayarak 'itibarsızlaştırma kampanyası' yorumunda bulundu.

Haberde, Yassıada'nın milyonlarca kaynak aktarılarak dönüştürüldükten sonra halkın değil, Bilal Erdoğan ve Süleyman Soylu gibi siyasilerin yemek yemek ve gezmek amaçlı adayı ziyaret ettiği ifade edildi.

Süleyman Soylu sosyal medya hesabından iddiaları yalanlayarak, 'haberi yayımlayan gazetelerin seçimin ardından itibarsızlaştırma kampanyası yürüttüğünü' söyledi.

Sözcü, Karar, Cumhuriyet, Birgün, Halk TV ve T24'ü itibarsızlaştırma haberleri yaptıkları gerekçesiyle suçlayan Soylu şunları dedi:

Görevden ayrıldıktan sonra DA Sözcü, Karar, Cumhuriyet, Birgün, Halk TV, T24… 14-28 Mayıs yenilgisinin etkisiyle, Tam da beklediğimiz gibi sipariş itibarsızlaştırma “haber”lerine devam ediyor. Ortak nefret ettikleri kelimelerden derleme; Yassıada, “AKP”, Cami, İmam, Süleyman Soylu Birgün ve Cumhuriyet gazetelerinin haberleri tamamen gerçek dışıdır…

Hassasiyetim; Terör örgütü yayın organının Yassıada’yı itibarsızlaştırmasıdır. Eşimle Yassıada’da, iki yıl önce müzeye gittiğimi ben paylaştım. Ama yemek yemeğe gittiğim yalanını magazinleştirenlerin mesleki ahlakı olmadığı malumdur.

Birgün Gazetesi'nin paylaşımında ise şu cümleler yer alıyor:

Yavuz Ağıralioğlu'ndan bomba suçlama: Kemal Kılıçdaroğlu pusu kurdu Yavuz Ağıralioğlu'ndan bomba suçlama: Kemal Kılıçdaroğlu pusu kurdu

Halk değil AKP'liler gidiyor Servet harcanarak betona gömülen, Yassıada’ya inşa edilen bin 200 kişilik caminin imamının bile olmadığı ortaya çıktı. Adanın çalışanları ise “Halk gelmiyor. Süleyman Soylu gibi isimler eşleriyle yemek yemeye geliyor” diyor.