Sağlık Bakanlığı'ndan korkutan rapor! İstanbul plajları kırmızı alarm veriyor Sağlık Bakanlığı'ndan korkutan rapor! İstanbul plajları kırmızı alarm veriyor

Kayseri'den İstanbul'a yürümek isteyen sosyal medya fenomeni Neşet Turan, 8 gün önce 2 arkadaşı ile yola çıktı. 2 arkadaşı ile güzergah boyunca ilerleyen Turan, dün saat 20.30 sıralarında Aksaray-Ankara kara yolu Sapmaz köyü yakınlarında sosyal medyadan canlı yayın açtı. Bir yandan yürüyüp, bir yandan da yayın yapan Turan'a, kamyon çarptı. Olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırılan Turan hayatını kaybetti. 

Turan’a çarpıp ölümüne neden olan aracın sürücüsü Bayram Çelebi, jandarma tarafından evinde gözaltına alındı.Öte yandan cenazenin işlemler sonrası memleketi Kayseri'ye götürüleceği öğrenildi.


SOSYAL MEDYA FENOMENİ NEŞET TURAN'A ÇARPAN SÜRÜCÜ YAKALANDI

Kamyon şoförü kaçarken, yaralanan Turan kaldırıldığı Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hayatını kaybetti. Olay ile ilgili soruşturma başlatılırken, kaçan şoför jandarma tarafından aranıyordu.Neşet Turan’a çarpıp ölümüne neden olan aracın kamyonet olduğu belirlendi. Sapmaz köyünde oturan sürücü Bayram Çelebi, jandarma tarafından evinde gözaltına alındı.

Çelebi'nin ilk ifadesinde bir kişiye çarptığını fark etmediğini belirterek, “Sadece bir ses geldi. Herhangi bir şey görmeyince de yoluma devam ettim. Fark etseydim, durup bakardım. Evime gidip uyudum'' dedi. Çelebi, jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

'YÜRÜYEN ADAMLAR'

Kazada yaşamını yitiren Turan'ın beraberindeki 2 arkadaşıyla 'Yürüyen adamlar' adı altında sosyal medyada fenomen oldukları ve gezmek için İstanbul'a gitmeye çalıştıkları öğrenildi. Turan, sosyal medyada çektiği 'enerji içeceği' videolarıyla biliniyordu..

Editör: Gülşah Yıldız