Dünya 1 numarası A Milli Kadın Voleybol Takımımız, Avrupa Şampiyonası tarihinde 3. defa, ilk altın madalyayı kazanmak için sahaya çıktı. Filenin Sultanları, 2019 finalinde olduğu gibi Sırbistan'la bir kez daha kozlarını paylaştı.

Ay-Yıldızlılar, eksik tek madalyası altına, Giovanni Guidetti'li Sırbistan'ı daha önce Dünya Şampiyonu yapan İtalyan Daniele Santarelli ile ulaştı. Tüm Türkiye'nin nefesini tutarak izlediği, dev maçı final setinde 3-2 kazanan Sultanlar, ilk kez Avrupa Şampiyonu oldu.

İmparator Fatih Terim geri dönüyor! İmparator Fatih Terim geri dönüyor!

2023'te rövanşı aldık

Avrupa Şampiyonası’na 2019 yılında ev sahipliği yapan Türkiye’nin başantrenörlüğünü İtalyan Giovanni Guidetti yapıyordu. Zoran Terzic’in çalıştırdığı Sırbistan, Ankara’daki final karşılaşmasında Guidetti yönetimindeki Türkiye’yi 3-2 yenerek şampiyonluk kupasına uzandı. Sırbistan, Brüksel’de 2023'te finalde parkeye Guidetti yönetiminde çıktı. Brüksel'de Sırpları devirdik ve rövanşı aldık.

Tek eksik madalya Daniele Santarelli ile geldi

Filenin Sultanları, eksik tek madalyası altına, Sırbistan’ı daha önce Dünya Şampiyonu yapan İtalyan Daniele Santarelli ile ulaştı.