2026 Avrupa Voleybol Şampiyonası'nın düzenleneceği yer belli oldu! 2026 Avrupa Voleybol Şampiyonası'nın düzenleneceği yer belli oldu!

Voleybol 2023 CEV Kadınlar Avrupa Şampiyonası yarı finalinde İtalya'yı 3-2 mağlup eden A Milli Kadın Voleybol Takımı finale yükseldi.

VARGAS HARİKALAR YARATIYOR

Maç boyunca her iki takım da olağanüstü bir performans sergilerken, Türkiye'nin genç yeteneği Melisa Vargas'ın etkili oyunu, millilerin büyük bir avantaj elde etmesini sağladı. Rakiplerine karşı üstün bir performans gösteren milli takım, setlerde 3-2'lik skorla galip gelerek finale yükseldi.

Bu zafer, Türk sporunun önemli bir başarısı olarak kayda geçerken, milli voleybol takımı oyuncuları ve teknik ekibi büyük bir gurur yaşadı. Türkiye, bu önemli şampiyonada ülkesini en iyi şekilde temsil ederek finallere yükselmenin mutluluğunu yaşadı.

Türkiye Kadın Voleybol Takımı, finaldeki rakiplerini bekleyecek ve Avrupa Şampiyonası'nın zirvesinde yer almak için mücadele edecek.

FİLENİN SULTANLARI BAŞARIDAN BAŞARIYA KOŞUYOR

Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı, geçtiğimiz aylarda ABD'nin Teksas eyaletindeki Arlington kentinde oynanan 2023 FIVB Milletler Ligi'nin finalinde Çin'i 3-1 yenerek tarihinde ilk kez şampiyon olmasını göstermişti.