Türk Silahlı Kuvvetleri'ne yönelik skandal iftiralarıyla büyük tepki çeken CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun dokunulmazlığının düşürülmesi konusu Meclis'te de büyük yankı uyandırdı. 

Özgür Aybaş duyurdu! Sigaraya yeni zam geldi Özgür Aybaş duyurdu! Sigaraya yeni zam geldi

SORUŞTURMA AÇILDI

CHP'li vekilin TSK'yi hedef alan sözleri sonrası Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, düğmeye bastı. Tanrıkulu hakkında canlı yayında yaptığı yorumlardan dolayı Türk Ceza Kanunu'nun 301. maddesinde düzenlenen "Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Devletin Kurum ve Organlarını Aşağılama" ve 216. maddesinde düzenlenen "Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik veya Aşağılama" suçlarından soruşturma açıldı.

CUMHURBAŞKANLIĞINA GÖNDERİLDİ

Tanrıkulu hakkında 'Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik' ve 'Devletin askeri ve emniyet teşkilatını alenen aşağılama' suçları yönünden hazırlanan fezleke Adalet Bakanlığı'na gönderilmişti. Fezleke şimdi de Cumhurbaşkanlığına gönderildi.

NE OLMUŞTU?

Sezgin Tanrıkulu, "15 köylüyü helikopterden atan TSK değil mi? Biz eleştirel yaklaşırız. TSK üzerinden bu tür şaibelerin kalkması amacıyla bunu sorarız" ifadelerini kullanmıştı.