Son anket sonuçları açıklandı! Cumhur İttifakı mı Millet İttifakı mı?

Kahramanmaraş'ta meydana gelen asın felaketinden sonra yine gözler seçime çevrildi. Türkiye'nin beklediği seçimlere aylar kala anket sonuçları hız kezmeden devam ediyor. Son anket sonuçları ALF Araştırma'dan geldi. Pek Millet İttifakı mı önce Cumhur ittifakı mı? İşte son anket sonuçları..

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Türkiye deprem felaketinin ardından seçimi tartışmaya devam ediyor. Anket firmaları seçime az bir süre kala sonuçları açıklamaya devam ediyor. Son anket ALF Araştırma’dan geldi. Ortaya çıkan anket sonuçlarına göre AK Parti ve MHP’den oluşan Cumhur İttifakı’nın oyları erimeye devam ediyor.

SON ANKETTE CUMHUR İTTİFAKI'NIN OYLARI ERİDİ

 ALF Araştırma'nın gerçekleştirdiği Ocak ayı anketine göre Millet İttifakı, Cumhur İttifakı’nı solladı. ALF Araştırma'nın anketine göre ittifakların oy oranı şöyle:

Cumhur İttifakı: Yüzde 37,1

Millet İttifakı: Yüzde 41,9

KEMAL KILIÇDAROĞLU, ERDOĞAN’I GEÇTİ

Öte yandan Kemal Özkiraz’ın başkanlığını yaptığı Avrasya Araştırma’nın gerçekleştiği Ocak ayı anketinde vatandaşlara, "Altılı masanın ortak adayı Kemal Kılıçdaroğlu belirlenir ve diğer liderler cumhurbaşkanı yardımcısı olarak açıklanırsa Recep Tayyip Erdoğan ile Kemal Kılıçdaroğlu'nun katıldığı bir seçimde hangisine oy verirsiniz?" sorusu yöneltildi.

Sonuçlar şöyle oldu:

Kemal Kılıçdaroğlu: Yüzde 54,1

Recep Tayyip Erdoğan: Yüzde 39,9

Kararsızım: Yüzde 6,0

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN