Hastanedeki iki hastanın ölümünden suçunu kabul eden eski bir Missouri solunum terapisti, 18 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Ukrayna füze saldırısı Rusya'nın Karadeniz Filosu karargahını vurdu, 1 asker öldü Ukrayna füze saldırısı Rusya'nın Karadeniz Filosu karargahını vurdu, 1 asker öldü

Jennifer Hall başlangıçta iki adet birinci derece cinayetle suçlandı, ancak Nisan ayında 75 yaşındaki Fern Franco ve 37 yaşındaki David Wesley Harper'ın ölümlerinde birinci derece kasıtsız adam öldürme sayılarını azaltmaktan suçunu kabul etti. Ayrıca, bir kez ikinci derece saldırı girişimi suçunu da kabul etti. KCTV-TV'nin bildirdiğine göre, Cuma günü mahkûm edildi.

Franco ve Harper, 2002'de Chillicothe'deki Hedrick Tıp Merkezinde birkaç aydan fazla bir süre içinde, suçlama belgelerinin "tıbbi açıdan şüpheli" olaylar olarak tanımladığı olaylarda ölen dokuz hasta arasındaydı.

Livingston İlçe Savcısı Adam Warren yaptığı açıklamada, "20 yıl süren bir ceza," dedi. Hall'un sonunda şartlı tahliye için uygun olacağını kaydetti. Ama şimdilik, onun parmaklıkların arkasında olduğunu bildiğimiz için hepimiz daha iyi uyuyoruz” dedi.

Hall'un hastanede çalışmaya başladığı Aralık 2001'den sonraki Mayıs'ta idari izne ayrılana kadar, o zamandan önceki yılda ortalama bir olan 18 kalp durması veya "Mavi Kod" olayı yaşandı.

Franco'nun doku örneklerinin analizinde vücudunda morfin ve anestezide kullanılan güçlü bir kas gevşetici bulunmasıyla vaka yeniden gündeme geldi. Müfettişler, doktorları tarafından ona ilaç reçete edilmediğini veya sipariş edilmediğini söyledi.

Hastanedeki bazı personel, mahkeme belgelerine göre, etkilenen hastalara yakınlığı, ölümcül ilaçlara erişimi ve her hastanın kardiyak acil durumunu personele bildirdiği için Hall'un sorumlu olduğuna inanıyordu.

Hall daha önce ölümlerle herhangi bir ilgisi olduğunu reddetmişti.