TBMM’de yaşanan ve sosyal medyada büyük yankı uyandıran diyalog, gündeme bomba gibi düştü. CHP'li Mahmut Tanal ve TBMM Başkanvekili Sırrı Süreyya Önder arasında geçen eğlenceli konuşma, herkesin dilinde!

CHP'li Tanal, Elektrik Kesintisi Sorununu Dile Getirdi

Her şey, CHP’nin 9 Temmuz'da saat 21.00'de gerçekleştirdiği ışık kapatma eyleminin olduğu gün, TBMM’de yapılan oturumda başladı. Şanlıurfa milletvekili Mahmut Tanal, Şanlıurfa'daki elektrik kesintilerini gündeme getirerek "Işıkları açın kapatın eylemimize Şanlıurfa'da elektrikler kesik olduğu için Şanlıurfa'daki vatandaşlarımız bu hakkını kullanamamış. Şanlıurfa'nın bu elektrik sorunu nasıl halledilecek?" diye sordu. Tanal, Şanlıurfa halkının ışık kapatma eylemine katılamadığını belirtti ve bu durumu çözmek için TBMM Başkanvekili Sırrı Süreyya Önder’den cevap bekledi.

Sırrı Süreyya Önder'in Mahmut Tanal'a Yanıtı Kahkahaya Boğdu

Ancak Önder'in yanıtı, herkesi kahkahalara boğdu. "Sayın Tanal, sizde bir sıkıntı var. Belediye orada duruyor, çöpü gidiyorsun Urfa müftüsüne, elektriği bana soruyorsun," dedi ve bu sözleriyle Meclis'te gülüşmelere neden oldu. Önder, espriyi bir adım daha ileriye taşıyarak, "Sen çözüm aramıyorsun da başka bir muhatap arıyorsun gibi. İnşallah bir gün Enerji Bakanı olursam, Urfa’ya özel bir önem vereceğim," dedi.

Erdoğan'ın Suriye mesajından sonra Esad şartını açıkladı! Türkiye Suriye’den çekilmeli Erdoğan'ın Suriye mesajından sonra Esad şartını açıkladı! Türkiye Suriye’den çekilmeli

Önder’in bu çıkışı Meclis’te gülüşmelere neden olurken diyalog sosyal medyada da yayıldı.

Editör: Nigar Topcu