Gazeteci Nagehan Alçı, ATA İttifakı'nın Cumhurbaşkanı Adayı Sinan Oğan ve Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, hakkında bomba bir iddiada bulundu.

YSK 2. tur sonuçlarını resmen açıkladı! İşte Erdoğan ve Kılıçdaroğlu oy oranları YSK 2. tur sonuçlarını resmen açıkladı! İşte Erdoğan ve Kılıçdaroğlu oy oranları

Alçı, "2 aşırı-sağcı siyasetçi Ümit Özdağ-Sinan Ogan, alenen aralarında bilinçli rol paylaşımı yaparak bir yandan Cumhur İttifakı’nı diğer yandan Millet İttifakı’nı esir etme projesi içindeler. Özdağ ve Ogan resmen danışıklı dövüş yapıyor… Yüzde 5 oy ile, Yüzde 95 insanı kilitliyorlar" dedi.

Bu sözler üzerine ATA İttifakı'nın Cumhurbaşkanı Adayı Sinan Oğan, bu paylaşımı alıntılayarak cevap verdi.

SİNAN OĞAN: UZUN LAFIN KISASI, PLANA SADIK KAL

Oğan, "Nagehan hanım, öncelikle tanımlamanızı doğru yapın lütfen. Bizler Türk milliyetçisi insanlarız. Türk milliyetçiliği her türlü aşırılığı reddeder. İkinci olarak da biz Cumhur ittifakıyla ilkeler bazında bir birliktelik kurduk. Bu ilkeler Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin de temel ilkeleridir. Bundan neden rahatsız oldunuz? Kimsenin kimseyi esir aldığı falan yok, fazla komplo teorisine kaptırmışsınız kendinizi. Uzun lafın kısası; Plana sadık kal!" dedi.