CHP lideri 'acizlik' demişti: MHP'lilerden Özgür Özel'e 'silahlı saldırı' çıkışı CHP lideri 'acizlik' demişti: MHP'lilerden Özgür Özel'e 'silahlı saldırı' çıkışı

Sinan Oğan Mersin’de, Türkiye İttifakı Partisi Mersin İl Başkanlığı'nın açılışında yaptığı açıklamada “Biz bugün net bir şekilde görüyoruz ki, eğer biz Altılı Masa adayını destekleseydik ve cumhurbaşkanı seçtirseydik, Türkiye bugünlerde yeniden seçimi konuşuyor olacaktı. Türk ekonomisinde kriz olacaktı" ifadeleriyle dikkat çekmişti.

ALTAYLI'DAN OĞAN'A CEVAP

Fatih Altaylı, Sinan Oğan’ın “Muhalefet kazansa ekonomik kriz olurdu” sözlerine yanıt vererek “Herhalde çevrede yeni araziler ve çiftlik evleri beğendi, belki arabayı değiştirecektir"dedi.

HEPSİNİN BİR YANIĞI VAR

Altaylı'nın açıklaması ardından polemik büyüdü. Oğan, sosyal medya haesabından paylaşım yaparak "Cumhurbaşkanlığı seçiminde Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden seçilmesiyle program yaptığı Haber Türk’ten kovulan Fatih Altaylı, bizimle ilgili çapsız çapsız konuşmalar yapıyormuş... Bakıyorum da bize saldıranların hepsinin ortak bir özelliği var; hepsinin bir yanığı var! Hiçbirisi de ortaya bir mantık koyamıyor. Hepsinin el attığı silah aynı; önce iftira  sonra sosyal medya linçi…" sözlerini kaydetti.

SİYASETE ZENGİNLEŞME AMACIYLA GİRMİŞ

Oğan'ın kendisine ilişkin sözlerine YouTube kanalından yanıt veren Altaylı "Sinan Oğan bana bir şey dese ne olur demese ne olur.  Ondan bir daha bahsetmeyelim. O kalibrede değil. Siyasete zenginleşme amacıyla girmiş. Plana sadık kalıyor, plan çiftlik." dedi.

Editör: Nigar Topcu