Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş suikastinin yankıları devam ediyor. Soruşturma süreci hakkında açıklama yapan Sinan Ateş'in ablası Selma Ateş “Asla şunu unutmasınlar biz bu soruşturmanın kapatılmasına müsaade etmeyeceğiz. Türk milleti Sinan Ateş’i bağrına bastı ve onun arkasında duracaktır” açıklaması yaptı.

MHPli milletvekili Olcay Kılavuz'a seslenen Selma Ateş  "Bu kadar itham varken bir de bu milletin vekili olmasına rağmen kamuoyunu aydınlatacak hiçbir açıklamada bulunmamıştır. Bu sessizliğin sebebi nedir?" dedi.

Cinayete kurban giden Sinan Ateş'in ablası Selma Ateş Cumhuriyet Gazetesi'ne konuştu. Açıklamalarında Olcay Kılavuz'u hedef alan Ateş aday görterilmesine sert tepki gösterdi.

İŞTE SİNAN ATEŞ'İN ABLASI SELMA ATEŞ'İN AÇIKLAMALARI

"Soruşturmayı kapatmaya çalıştıkları aşikâr, bunu görüyoruz ama şimdiye kadar muvaffak olamadılar. Bu da şunun göstergesi bu ülkede hâlâ dürüst ve namuslu birçok devlet görevlisi var. Onların vicdanına güveniyorum. Adalet duygusundan taviz vermeyeceklerini düşünüyorum. Yetkililerin ve bakanlıkların belirli zamanlarda kamuoyunu bilgilendirecek açıklama yapmasını bekliyoruz. Yoksa kamuoyunun aklında hep soru işaretleri olacak. Asla şunu unutmasınlar biz bu soruşturmanın kapatılmasına müsaade etmeyeceğiz. Türk milleti Sinan Ateş'i bağrına bastı ve onun arkasında duracaktır. Bu kadar itham varken bir de bu milletin vekili olmasına rağmen kamuoyunu aydınlatacak hiçbir açıklamada bulunmamıştır. Bu sessizliğin sebebi nedir? Topluma bir açıklama yapma gereği duymayan bu şahsın tekrar vekil adayı gösterilmesi büyük bir talihsizliktir. Türk milletine saygısızlıktır. Biz aile olarak ilk günden beri kimseyi hedef göstermiyoruz bundan sonraki süreçte de göstermeyeceğiz. Yargıya güveniyoruz ama şunu da iyi bilmek gerekiyor ki bu milletin vekilinin bu topluma cevap zorunluluğu vardır."