İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 30 Aralık 2022'de, Ankara'da uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamının yitiren Ülkü Ocakları eski Genel BaşkanıSinan Ateş'in Bursa'daki ailesinin evine taziye ziyaretinde bulundu. Ziyarette ilk defa konuşan Sinan Ateş'in annesinin sözleri gügndeme bomba gibi düştü.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sinan Ateş'in ailesine yaptığı ziyaretin görüntülerini sosyal medya hesabından, 'Uğradığı suikast sonucu yaşamını yitiren Sinan Ateş'in acısı on binlerce yürekte hala taze. Bursa'daki acılı ailesine taziye ziyaretinde bulundum. Bu cinayetin üzerindeki sis perdesinin bir an evvel kalkması lazım' notuyla paylaştı.

Sinan Ateş'in annesinin ilk sözleri...

Ekrem İmamoğlu'nun ziyaretinde Sinan Ateş'in annesiyle olan diyaloğu dikkat çekti. 'Eğer adalet yoksa niye yaşayalım? Adalet tecelli etmeli' diye konuşan acılı anne, 'Ne koltuk kavgası ne koltuk sevdası vardı ne de böyle hevesi vardı… Çünkü rahattı kafası, emindi. Kimsenin ne koltuğunda kavgası vardı… Herkes kendi kendine gelin güvey oldu. Ben içime taş basarak ben oğlumun toprağıyla duruyorum. Benim oğlum güzel insanları yetiştirmek için insanları güzel yerlere çekmek için uğraştı. Bu mu olmalıydı sonucu?' ifadelerini kullandı.