Tanıyanların Dodo dediği Doğukan Çep kimdir Sinan Ateş cinayetinden aranıyordu. Doğukan Çep nerelidir? Eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş'in öldürülmesi olayında cinayetin azmettiricisi olduğu iddia edilen Doğukan Çep yakalandı. Peki, Doğukan Çep kimdir? Nereli, kaç yaşında? Doğukan Çep yakalandı mı, neden yakalandı? İşte, Doğukan Çep kim? Detaylar haberimizde...

Doğukan Çep'in ismi ilk olarak 2013'te Gülsuyu'nda uyuşturucuya karşı yapılan bir yürüyüşe ateş açılması üzerine ölen Hasan Ferit Gedik'in davasında geçti.

Davada 10 sanık hakkında beraat kararı verilirken, Şahin Eren, Hakan Taşhan ve Doğukan Çep kasten öldürme suçundan 25'er yıl hapis cezası aldı.

Tutuklu sayısı 10 oldu

Doç.Dr Sinan Ateş'in geçen Cuma günü silahla vurularak öldürülmesine ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve aralarında tetikçiyi taşıyan motosikleti kullanan Vedat Balkaya ile MHP İl Yönetimi listesinden çıkarılan Ufuk Köktürk'ün de bulunduğu 6 kişi tutuklanmıştı. Ankara Emniyeti Cinayet Büro Amirliği'nde bulunan 4 şüpheli daha bugn emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye getirildi. Soruşturma savcısı Ayhan Ay tarafından sorgulanan şüpheliler, sevk edildikleri nöbetçi sulh ceza hakimliğince 'Tasarlayarak kasten öldürme' suçundan tutuklandı. Böylece dosyadaki tutuklu sayısı 10'a çıktı.

Polisler, tetikçiyi getirip geri dönmüş

Bugün tutuklanan 4 şüpheli arasında dikkat çekici 2 isim yer aldı. Özel harekat polisleri Murat Can Çolak ve Aşkın Mert Gelenbey'in, hakkında başka suçlardan da arama kararı bulunan firari tetikçi Eray Özyağcı'yı İstanbul'dan bir transporter araçla Ankara'ya getirdiklerinin tespit edilmesi üzerine sorgulanıp tutuklandıkları anlaşıldı. Transporter aracın sahibi olan ve dün tutuklanan Mustafa Uzunlar, emniyetteki ifadesinde, özel harekat polisleri Murat Can Çolak ve Aşkın Mert Gelenbey'i tanıyıp tanımadığı sorusuna, 'Bu şahıslar 27 Aralık günü bizim otoparkta 61 OF 0609 plakalı transporter aracı almaya geldiğinde Dodo lakaplı Doğukan Çep isimli kişi bizim otoparktaydı. Kendisi bu kişileri polis olarak tanıştırdı. Gelenler 2 kişiydi. 2'si de polis dedi. Bunlardan birinin hatta Özel Harekatta çalıştığını söyledi' yanıtını verdi.

'Dodo' düğün için araç istedi

Uzunlar, ifadesinde tetikçiyi getiren aracı şüphelilere nasıl verdiği konusunu ise şöyle anlattı: '27 Aralık günü işletmiş olduğum Ataşehir'deki otoparka saat 15:00 sıralarında kendi aracımla tek başıma geldim. İşyerime geldiğimde Dodo lakaplı Doğukan Çep de otoparktaydı.

Kendisi ile oturup sohbet ettik. Kendisi ile sohbet ederken Ankara'da bir düğün olduğunu, düğün sahibine hediyesini verip gelmek için araç ihtiyaçları olduğunu, hatta Ankara'ya iki tane polis arkadaş ile birlikte gideceğini, birazdan polislerin de otoparka geleceğini söyledi. Bunun üzerine ben ilk başta aracımı vermemek için çeşitli bahaneler ürettim. O sırada daha sonradan emniyette isimlerini öğrendiğim Murat Can Çolak ve Aşkın Mert Gelenbey adlı polisler geldi. Bu polislerin gelmesi üzerine Doğukap Çep ısrar etti, aynı gün gidip gecesi dönüş yapacağını söyledi. 'Tamam, aracı vereyim ancak biran önce gidip gelin, aracı sağ salim teslim edin' diye Doğukan'a söyledim. Doğukan da 'birini bekliyoruz, daha gelecek. O da bizimle Ankara'ya gelecek' dedi. Ben araç temiz olsun diye otoparkımızda bulunan yıkamaya aracı yıkatmak için verdirttim'

Arabayı esmer polis bırakmış

Bu sırada 'Papi' lakaplı Eray Özyağcı da da otoparka geldi. Araç içindeki şahsi eşyalarımı aldım. Aracı kendilerine 27 Aralık günü saat 16:30-17:00 sıralarında otoparkta teslim ettim. Doğukan'a 'hani sen de gidecektin' diye sorduğumda 'yok ben kalacağım, arkadaşlar gidip gelecek' dedi. Bunun üzerine ben spor yapmak için spor salonuna gittim. 28 Aralık günü otoparka geldiğimde aracın otoparkta olduğunu gördüm. Çalışan personele sorduğumda aracın sabah saat 09:28 sıralarında kendisini polis olarak tanıtan polislerden esmer olan polisin tek başına getirip bıraktığını öğrendim'

Uzunlar ifadesinin devamında, 'Doğukan Çep ile aracı teslim ettikten sonra kesinlikle yüz yüze görüşmem olmadı. İlk verdiğim gün gecesi 'ne yaptınız araç nerde' diye sordum. Doğukan da 'yoldalar geliyorlar' dedi' iddiasında bulundu.