Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı ve Hacettepe Üniversitesi öğretim üyesi Sinan Ateş'in Ankara'da silahlı saldırıya uğrayarak öldürülmesinin ardından 13 kişi 'tasarlayarak kasten öldürme' suçundan tutuklandı.

En son tutuklanan zanlılardan sonra Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı '30.12.2022 tarihinde Ankara ili Çankaya ilçesi Kızılırmak Mahallesi 1456. Sokak üzerinde Sinan Ateş'in ateşli silah ile öldürülmesi, Selman Bozkurt'un ise yaralanması olayına ilişkin olarak yürütülen soruşturma kapsamında, Cumhuriyet Başsavcılığımızın talimatı ile gözaltına alınan şüphelilerden 07.01.2023 tarihi itibarıyla ifade ve sair adli işlemleri biten 5 şüpheli Cumhuriyet Savcısı tarafından savunmaları alındıktan sonra nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilmiş, nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği tarafından yapılan sorguları neticesinde Cumhuriyet Başsavcılığımızın talebi doğrultusunda 3 şüphelinin 'tasarlayarak kasten öldürme' suçundan tutuklanmalarına, 2 şüphelinin ise yine talebimiz doğrultusunda adli kontrol şartıyla serbest bırakılmalarına karar verilmiştir. Olaya ilişkin soruşturma Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından titizlikle ve tüm yönleriyle sürdürülmektedir' açıklaması yapmıştı.

AVUKAT AFŞİN HATİPOĞLU'NDAN AÇIKLAMA: YENİ GÖZALTILAR OLABİLİR

Avukat Afşin Hatipoğlu Sinan Ateş cinayetiyle ilgili twitter hesabından bir açıklama yayınladı. Hatipoğlu ''Sinan Ateş cinayetine ilişkin basının paylaştığı bilgilerden anladığımız polis, ' Maddi delillleri işleme ' aşamasına geçmiş. Bu aşamada yeni gözaltılar olabilir. Henüz iddianame yok, soruşturma devam ediyor, şuan şüpheli olmayan, bir hafta sonra şüpheli olabilir!'' dedi