Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum'a destek verdiğini açıkça belirten şarkıcı Sinan Akçıl, seçim sürecinde sık sık adayı için sesini duyurmuştu. Ancak bu destek Seren Serengil'in sert tepkisine neden oldu.

Ünlü şarkıcı Sinan Akçıl, Murat Kurum için seçim şarkısı bestelemiş ve "Geceleri daha rahat uyumak için oyumu Murat Kurum’a vereceğim" şeklinde açıklamalarda bulunmuştu. Bunun üzerine Seren Serengil'in İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na destek vereceğini açıklamasıyla birlikte, Akçıl sert bir çıkış yapmıştı.

İstanbul seçimlerini kazanan Ekrem İmamoğlu'nun zaferinin ardından Sinan Akçıl hemen tepki gösterdi ve "Bir Arkadaşım diyor ki 'İstanbul gitti.' Sanki bir diğer partiye oy veren Yunanistanlı. Hepimiz Türküz, Türkiye Cumhuriyeti için ve içinde yaşıyoruz, tek dileğim 4,5 yıl boyunca istikrar, huzur ve ülke menfaatleri için yaşamak, sizin de öyle olsun, seçimler savaş değil, sevindirmeyin Türkiye düşmanlarını. Bunları yazmak istedim" şeklinde paylaşım yaptı.

Seren Serengil ise bu yoruma katlanamadı ve "Ya ne dönek bir adamsın" şeklinde sert bir tepki gösterdi. Ardından "Çok şişmanlamışsın ama karakter hâlâ zayıf" ifadeleriyle devam etti.

Ünlü fenomen Kadir Ezildi evleniyor! İşte müstakbel eşi Ünlü fenomen Kadir Ezildi evleniyor! İşte müstakbel eşi

Sinan Akçıl Seren Srengil

Editör: Nigar Topcu