İslam Memiş'ten 2024 yılı altın fiyatları için bomba tahmin! Ne kadar olacak? İslam Memiş'ten 2024 yılı altın fiyatları için bomba tahmin! Ne kadar olacak?

Simit Sarayı halka arz işlemi bugün başladı ve yatırımcılar tarafından merak edilen konular arasında yer alıyor. Simit Sarayı halka arz fiyatının ne kadar olduğunu, kaç lot verdiğini ve hangi bankalarda işlem göreceğini araştırılmaya başlandı. İşte Simit Sarayı halka arzı hakkında bilmeniz gereken detaylar:

- Simit Sarayı halka arzı için talep toplama işlemi 21-22 Eylül 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Bu tarihlerde yatırımcılar taleplerini iletebilecekler.

- Simit Sarayı halka arzında hisse fiyatı 1 lot başına 10,24 TL olarak belirlendi. Toplamda ise 75.000.000 lot hisse dağıtılacak. Dağılımın bireysel yatırımcılar arasında eşit şekilde yapılacağı belirtiliyor.

- Simit Sarayı halka arz işlemi birkaç bankada gerçekleştirilecek. Fibabanka, Ziraat Bankası, ING, İş Bankası, Halkbank, Garanti Bankası ve Denizbank bu işlemi gerçekleştirecek bankalar arasında yer alıyor. Ancak Akbank ve Yapı Kredi Bankası Simit Sarayı halka arzında yer almayacak.

- Halka arza katılmak isteyenlerin kullanmaları gereken sembol "DMRGD" olarak belirtiliyor.

- Simit Sarayı halka arzına yoğun bir katılım bekleniyor. Ortalama olarak 3,7 milyon katılım olması durumunda kişi başına 11 lot (112 TL) düşmesi bekleniyor. Katılımın 1,7 milyona kadar düşmesi halinde ise 24 lot (245 TL) pay verilebileceği ifade ediliyor.

Simit Sarayı halka arzıyla ilgili güncel bilgilere bankaların internet siteleri ve ilgili haber kaynakları üzerinden ulaşabilirsiniz.