CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin 100. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında, CHP 100. Yıl Hatıra Ormanı açılışına katıldı. Kılıçdaroğlu gazetecilerin Sezgin Tanrıkulu'nun tartışma yaratan sözlerini hatırlatması üzerine konuya ilişkin bir açıklama yaptı.

Bakan Mehmet Şimşek açıkladı! Yüksek kira ve ev fiyatlarında ne gibi adımlar atılacak? Bakan Mehmet Şimşek açıkladı! Yüksek kira ve ev fiyatlarında ne gibi adımlar atılacak?

Kılıçdaroğlu, Tanrıkulu'nun açıklamalarının ardından CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak tarafından yapılan açıklamayı işaret ederek "Konuyla ilgili açıklamayı parti sözcümüz yaptı. TSK bizim göz bebeğimizdir." dedi.

Kılıçdaroğlu, sözlerine "TSK, ülkemizin güvenliğini sağlayan, dış tehditlere karşı mücadele eden en önemli kurumlarımızdan biridir. TSK'nın yaptığı her şey eleştiriden azade değildir, ancak TSK'yı töhmet altında bırakacak açıklamalar kabul edilemez." şeklinde devam etti.

Kılıçdaroğlu, Tanrıkulu hakkında başlatılan soruşturmaya da değinerek, "Tanrıkulu'nun açıklamaları, TSK'nın itibarını zedelemeye yöneliktir. Bu tür açıklamalara asla müsamaha göstermeyeceğiz." diye konuştu.