Tüm Türkiye tarafından sevilen 'Minik Serçe' lakabıyla tanınan ünlü şarkıcı Sezen Aksu'dan sevenlerini üzecek bir haber geldi. Ünlü şarkıcı Emel Müftüoğlu, Sezen Aksu ile bir araya gelmiş, fotoğraf paylaşmıştı. Aksu'nun bileğindeki hastane künyesi dikkat çekerken tartışmalara sebep olmuştu.

Magazin yazarı Onur Akay, Sezen Aksu’nun 1 milyonda yaklaşık 10-15 kişide görülen Cushing sendromuna yakalandığını duyurdu. Akay, “Sezen Aksu, 1 milyonda yaklaşık 10-15 kişide görülen hatta Türkan Şoray’da da olan Cushing Sendromu rahatsızlığına yakalandı. Hormonal bir bozukluk olan bu rahatsızlık nedeniyle hastanedeydi. Müftüoğlu'nun paylaştığı o fotoğraf hastanenin kantininde çekilmiş. Aksu, aynı zamanda Check-up yaptırdı ve tüm sonuçları çok iyi çıktı ama Cushing Sendromu önemli bir rahatsızlık ve hayatını kaybedenler oluyor. Büyük sanatçımıza bu rahatsızlığından dolayı acil şifalar ve sağlıklı uzun ömürler dilerim.” dedi.

Sezenaksucushing

Serdar Ortaç'tan "Önüne 10 milyon dolar koysalar kumarda bitirirsin" yorumuna bomba yanıt Serdar Ortaç'tan "Önüne 10 milyon dolar koysalar kumarda bitirirsin" yorumuna bomba yanıt

Cushing Sendromu Nedir?

Cushing sendromu, vücutta kortizol hormonunun aşırı miktarda üretilmesi veya uzun süreli kortikosteroid ilaçlarının kullanımı sonucu ortaya çıkan bir tıbbi durumdur. Kortizol, vücutta stresle başa çıkmaya yardımcı olan ve metabolizmayı düzenleyen bir hormondur. Cushing sendromunda, kortizol seviyeleri normalden çok daha yüksek olabilir ve bu da bir dizi belirti ve semptoma neden olabilir.

Editör: Amine Ebrar