Beşiktaş tarihinin en kötü sezonlarından birisini geçirirken teknik ekipte aradığını bulamadı. Yakın zamanda teknik adam Fernando Santos ile yollarını ayırma kararı alan Siyah Beyazlılar, yeni teknik adam arayışında... Beşiktaş yönetimi tarafından ilk değerlendirilecek isimlerden birisinin Sergen Yalçın olduğu iddia edilmişti.

Alman basını duyurdu! Ferdi Kadıoğlu transferinde flaş gelişme Alman basını duyurdu! Ferdi Kadıoğlu transferinde flaş gelişme

Antalyaspor teknik direktörü eski yıldız futbolcu ve başarılı teknik direktör Sergen Yalçın Ekol TV'de yayınlanan canlı yayında açıklamalarda bulundu. Sunucunun Beşiktaş hakkındaki iddiaları Yalçın'a sorması üzerine yanıt teknik adamdan Beşiktaş camiasını şaşırtan bir yanıt geldi.

Sergen Yalçın Beşiktaş sorusuna şöyle yanıt verdi:

"Ben etik olarak, sezonu bitirmeden herhangi bir kulüple görüşme yapmayı düşünmüyorum. Ben tarzım böyle değil zaten. Antalyaspor'un teknik direktörüyüm, önümüzde daha 4 maç var. Ligin bitmesine daha bir ay var. Antalyaspor'la veya başka bir takımla görüşmedim. Sezonun bitmesini bekliyorum. Sezon bittikten sonra şartları önümüze koyacağız, ekibimle de görüşeceğim. Tek başıma hareket etmiyorum ben. Ekibimle de bunları paylaşmam gerekiyor. Daha bir toplantı yapmadık. Kafamızda herhangi bir plan, program yok. Bir ay sonra falan bunlar artık daha çok ön plana çıkar çünkü şu anda maçlar oynanıyor. Sosyal medyada benim ağzımdan çıkan birçok yazı var. Lütfen bu yazılara itibar etmeyin. Benimle hiçbir ilgisi yok. Sosyal medya da kullanmıyorum ben. Kirli bilgiler dolaşıyor ortalıkta. Benim bu işlerle bir ilgim yok."

Sunucunun "Beşiktaş'ın yeni teknik direktörü kim olmalı?" anketlerinde birinci çıkması hakkında ne düşündüğü sorulan Yalçın, taraftara teşekkür ederek şu ifadeleri kullandı:

"Gerçekten ankete katılan herkese teşekkür ederim. Çok değerli benim için. Çalıştığım zaman da söylemiştim zaten, eğer büyük takımda çalışıyorsanız, taraftar arkanızda yoksa, değilse, oralarda başarılı olma ihtimaliniz yok. Mutlaka taraftarlar birlikte hareket etmek zorundasınız. Büyük camiaların çok büyük taraftar kitleleri var, bu kitlelere hitap ediyorlar. Siz de bu ortamın içinde olmak zorundasınız. Söyleyebileceğim tek şey bu. Gerçekten çok teşekkür ediyorum ama dediğim gibi ligin bitimine 4 hafta var. Antalyaspor'da çalışıyorum. Bu tür konuların şu anda içinde olmak çok doğru değil."

Editör: Amine Ebrar