BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde basın açıklaması yapan Şenol Güneş, "Talisca'yla ben de konuştum. O da gelmek istediğini söyledi ama iş ekonomiye geldiğinde 10 milyondan aşağı değil. 'Orta yol bulalım gelmek istiyorum', bunları söyledi. İstek başka bir şey gerçekler başka bir şey. Bu bütçeyi verdiğiniz zaman karşılanmadığında sorun olur. Diğer takımların aldığı transferlere saygı duyuyorum. Biz elimizdekinin en iyisini yapmaya çalışacağız." ifadelerinde bulundu.

SÜREKLİ EKSİ ŞEYLER SÖYLEMEK DOĞRU DEĞİL

Taraftarların kulüp başkanı Ahmet Nur Çebi'ye yaptığı eleştirileri ağır bulduğunu söyleyen Şenol Güneş, şunları söyledi:

Erol Bulut, Cardiff City ile İngiltere'yi sallıyor Erol Bulut, Cardiff City ile İngiltere'yi sallıyor

"Kulüp başkanını yaralayarak değişiklik istemek bana mantıksız geliyor. Bu işi çözmez. O zaman kongre olacak demektir. Hedefimiz takımı başarılı kılmak. Kongre olsa bu takım yine oynayacak. Eleştiriler bir süre sonra bana gelecek, onun da farkındayım. Beşiktaş taraftarının sakin olması gerekiyor. Şu anda hiçbir şey bitmedi. İşler daha iyi olsun diye yol göstermeye 'evet' diyoruz. Bunu spekülasyon yapıp takım üzerinden başkana getirmek doğru değil. Bu kulübün başkanı her şeyi. Ben de oyuncular da taraftarlar da destek olmak durumundayız. Sürekli eksi şeyler söylemek doğru değil. Başkan başarısız olmak istemez. Başkan da taraftar. Daha iyisi için para harcanacak. Bütçe, ekonomik, idari ve teknik konular bunlar. Buna göre karar veriliyor. Bütçelerin iyi kullanılması bir kulübün en büyük silahıdır. Kulübü daha zor durumda bırakmak istemeyiz. Başarılı olmak için en iyi transferden yanayım. Bunu ben de istiyorum başkan da istiyor. Yapılanlar yeterli olmayabilir. Yıkmak ve yok etmek üzerine bu eleştirileri Beşiktaşlı olmayanlar yapar. Oyuncuların, takımın havasını kaybetmek doğru değil. Transferi eksik yapmışsak, yapmamışsak bizle konuşacak bir şey yok demektir. Yapanları konuşun, rakamlar nedir biz de öğrenelim. Belki o yoldan gideriz. Diğer takımların medya mensupları da bizi konuşuyor."

CHAMBERLAIN İLE GÖRÜŞÜYORUZ

''Birkaç gün önce ben de görüştüm. Ondan sonraki gelişmeleri bilmiyorum, bekliyoruz. Başka oyuncularla da görüşmeler var. Bazen oyuncular kendileri değerlendirme yapıp gelip gelmeyecekleri değişebiliyor. Biz de ona göre alternatiflere bakıyoruz. O yüzden gecikmeler yaşanabiliyor." dedi.

DAHA İYİSİNİ YAPACAK TAKIMIZ BUNA DA ZAMANIMIZ VAR

"Çalışan arkadaşların tümü iyi niyetli. Fiziksel olarak da sorun yok gözüküyor. Uyum olarak birbirini benimseyerek saha içinde her şeyini ortaya koyduklarını, paylaşma duygusunun fazla olduğunu görüyorum. Kadro dalgalanma geçirebilir sezon başında. Girecek çıkacak oyuncuların durumuna göre değişiklik olabilir. Onun dışında sıkıntımız yok. İki maça baktığımızda düşündüğümüz oyunu oynamaya çalışan bir takımımız var. Takım oyunu ve oyun disiplinine bağlı oynamaları beni sevindiriyor. Oyuncuların kendine güveni olduğunu düşünüyorum. Daha iyisini yapacak takımız buna da zamanımız var."  ifadelerinde bulunan Şenol Güneş "Amartey tam hazır değildi. Rebic idmana çıkmasına rağmen bireysel çalıştığı için sıkıntısı var. En hazır Onana, onu da ben oynatmıyorum. Bir stoper daha almamız gerekir, Afrikalı olmasa çok daha iyi ama bazen ona mecbur kalıyoruz. Ekonomisi, idari ve teknik yapısı bize uymak durumunda. Orta saha ve ileriye de oyuncu alacağız. Başkan elinden gelen gayreti gösteriyor. Bütün yükü başkana vermeyelim. Takımın havasında olumsuz durum yok, transfere bağlı sıkıntılarımız var." dedi.

TAKIMIN EKSİK MEVKİLERİYLE İLGİLİ KONUŞTU

"Acil olarak hücuma dönük orta sahanın zenginlik olacağını düşünüyoruz. Bir de kenar oyuncusunun öncelik olduğunu düşünüyoruz. Bir de stoper olsun diye planlıyoruz. Montero ve Hasic'le ilgili gitmelerini düşündüğümü söyledim. Bu maçta ihtiyaç duyabilirim, şu an bilemem. Duruma göre değerlendireceğiz. Türk oyuncu veya mavi kartlı oyuncu da düşünüyoruz. Bakhtiyor Zaynutdinov sol açık, sol bek, orta saha, stoper oynayabilir. Normalde böyle oyuncudan şüphe etmek lazım ama biz etmiyoruz, güveniyoruz." ifadelerini kullandı.