Sosyal medyanın popüler isimlerinden Şenay Şentürk, Menzil Tarikatı Şeyhi Seyyid Muhammed Saki'yi ve yaşadığı deneyimi anlatırken yaptığı açıklamalarla dikkatleri üzerine çekti. Program sonrası hakarete uğradığını söyleyen Şentürk, sosyal medya hesabından video yayınlayarak eleştirilere yanıt verdi.

 "Aşk Şerbetinden İçtim"

Sosyal medya fenomeni Şentürk, kız arkadaşlarıyla dışarı çıkacağı bir gün sosyal medya hesaplarına bakarken karşısına çıkan ayet ve umre videolarının ardından Menzil Tarikatı Şeyhi Seyyid Muhammed Saki ile tanıştığını açıkladı. Şeyh Seyyid Muhammed Saki hakkında "Aşk şerbeti dağıtıyor diyorlar. Gerçekten o aşk şerbetinden ben de içtim" diyen Şentürk'ün bu sözleri sosyal medyada büyük ilgi gördü. 

Amazon'un kurucusunun Datça'daki restoranda ödediği hesap dudak uçuklattı! Amazon'un kurucusunun Datça'daki restoranda ödediği hesap dudak uçuklattı!

Dudak Dolgusu ve Dövmeleri Hakkında Açıklama Yaptı

Programın yayınlanmasının ardından Şenay Şentürk, sosyal medyada dudak dolgusu ve dövmeleri nedeniyle hakaretlere maruz kaldı. Bu eleştirilere karşılık Şentürk, sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak şu ifadeleri kullandı: "Evet dudak dolgusu yaptırdım, evet dövmelerim var. Tesettürüme vesile olan Seyda hazretlerine benim yüzümden hakaret edildiği için kalbim buruk."

Eleştirilere Yanıt Verdi

Şentürk, tesettüre 6 ay önce girdiğini belirterek, geçmişte yaptıkları nedeniyle kendisine yöneltilen hakaretlere isyan etti. Açıklamasında, "Bugün Amerika'da Hristiyan bir arkadaş Müslüman olunca ses çıkartmayanlar, kendi Müslüman kardeşine vesile olanları duyunca çıldırıyor!" ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Gündem Oldu

Şenay Şentürk'ün bu açıklamaları ve Menzil Tarikatı Şeyhi Seyyid Muhammed Saki ile ilgili deneyimleri, sosyal medyada geniş yankı uyandırdı. Fotoğraflı video editler ve yorumlarla dolup taşan sosyal medya platformlarında, Şentürk'ün yaşadıkları tartışma konusu oldu.

Şenay Şentürk Kimdir?

Daha önce İstanbul'da yaşayan sosyal medya fenomeni olan Şenay Şentürk, 1 senedir açıklamadığı bir kasabada yaşamaktadır. Eşinden boşanmış olan Şentürk'ün 5 yaşında bir kızı vardır. Şentürk, 6 ay önce radikal bir karar alarak tesettüre girmesi ve Menzil Tarikatı şeyhi Muhammed Saki hakkında "Aşk şerbeti dağıtıyor diyorlar. Gerçekten o aşk şerbetinden ben de içtim" demesiyle gündem olmuştur.

Editör: Nigar Topcu