Türkiye 14 Mayıs'taki seçimlere odaklanmışken dolar yükselişe geçti. Yatırımcıların gözü kulağı ise seçimden çıkacak sonuçta. Altın fiyatları yükselişe geçerken doların da yukarıya doğru çıkan seyri dikkat çekmeye devam ediyor. Merkez Bankası ise yeni hamleler yaparak kuru 19 TL civarında tutmaya çalışıyor.

Bankalar ve Kapalıçarşı'da dolar kuru 20 lirayı geçerken herkesin aklında ''Seçim öncesi ve sonrası dolar ne kadar olur?'' sorusu var. Peki Dolar, seçimden sonra ne kadar olur?

DOLAR 25 HAYIRLI OLSUN

Ünlü ekonomist Selçuk Geçer'den dolar kuru hakkında flaş bir açıklama geldi. Selçuk Geçer kendisine ait YouTube kanalından "DOLAR 25 HAYIRLI OLSUN" başlıklı bir video yayınladı ve bomba tespitlerde bulundu.  Selçuk Geçer ''Dolar 19.56 TL'yi gördü,  bir müddet sonra geri döndü. Ufak ufak kıpırdanmalar başladı. Yakın zamanda 20 liranın üzerine görürüz. Onun öncesinde 19.80 ile 19.90 arasında gider gelir, klasik hareketini yapar. 20 TL'ye giderken biraz zorlanır. Çünkü psikolojik bir sınır var orada. 9 liradan 10 liraya geçmesi çok zordu. Sonra 11, 12, 13, 14 lira için çok hızlı ilerlemişti.  20 lirayı kırana kadar biraz zorlanır. 20 lirayı kırdıktan sonra biz 24 -25 lirayı görürüz yakın zamanda. Altını çizelim bunun. Bu kıpırdanmalar onun göstergesi. Seçim öncesi bu rakamı görür müyüz, orası biraz zor. Çünkü inanılmaz para harcanıyor.  Doları bu seviyelerde tutmak için elinden gelen her şey yapılıyor. Seçimlere kadar biz 19.80 sınırlarında doları görmeye devam ederiz. Sonrasında çok sert hareketler görebiliriz. Dikkatli olmakta fayda var'' açıklaması yaptı.