HDP'nin Hazine yardımı hesabına bloke konulmasının ardından parti sözcüsü Ebru Günay, partisinin Hazine yardımı hesabına bloke konulmasına karşı 'Hazinemiz halkımız' adlı bağış kampanyası başlattıklarını bildirdi.

HDP'nin cezaevinde tutuklu bulunan eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş da, Hazine başlatılan yardım kampanyasıyla ilgili sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu ve IBAN hesabı paylaşarak destek istedi.

Demirtaş paylaşımda, #HazinemizHalkımız tagini kullanarak 'gücünüze göre' dedi ve para yardımı istedi.

Demirtaş sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda:

'HDP seçmenlerinin vergilerinden oluşan Hazine payına el koyanlara bir cevap verseniz ne güzel olur. Gücünüze göre ister 1 lira ister 100 bin lira. #HazinemizHalkımız HDP Genel Merkezi - Denizbank Diyarbakır Plaza Şubesi IBAN:.....' ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU

Mahkemece HDP'nin süregelen davasında Hazine yardımının kesimesi uygun görülmüş ve davanın seçim sonrasına ertelenmesi isteği de reddedilmişti. HDP Sözcüsü Ebru Günay, partisinin Hazine yardımı hesabına bloke konulmasına karşı bağış kampanyası başlattıklarını bildirerek 'Bugün, 'Hazinemiz halkımız' kampanyasını halkımızın yoğun destek ve dayanışma talepleri üzerine başlatıyoruz. Halkımızın gücü ve dayanışmasıyla tarihimizin en görkemli seçim kampanyasını yürüteceğiz. Amacımız 3-4 ay boyunca sürdüreceğimiz bu kampanya boyunca en az 6 milyon seçmenimize ulaşmaktadır. İlçe ilçe köy köy bu çalışmaları yaygınlaştıracağız. 1 Şubat ile 21 Mart arası 3 milyon kişiye, 21 Mart'tan seçimlere kadar da en az bir 3 milyon kişiye daha ulaşmayı amaçlıyoruz.' dedi.