Kamu Özel İşbirliği modeli ile yapılan Şehir Hastaneleri'nin bütçeye ağır yük getirdiği tartışmaları sürerken, Devlet Yatırım Ofisi Başkanı Ahmet Burak Dağlıoğlu hastanelerin Körfez'deki Arap ülkelerinden birine satılacağını açıkladı. 

Emekliye seyyanen zam yapılacak mı? SGK Uzmanı Özgür Erdursun rakam verdi Emekliye seyyanen zam yapılacak mı? SGK Uzmanı Özgür Erdursun rakam verdi

Devlet Yatırım Ofisi Başkanı Ahmet Burak Dağlıoğlu, Bloomberg News'a yaptığı açıklamada "Körfez ülkelerinden Türkiye'ye yatırım ilgisi devam ediyor. Şehir hastanelerinden birinin Körfezli bir yatırımcıya satılması için görüşmelerimiz sürüyor." ifadelerini kullandı.

Görüşmelerde henüz bir anlaşmaya varılmadığını belirten Dağlıoğlu, "Bu, Türkiye'ye Körfez ülkelerinden gelen yatırım ilgisinin bir göstergesi" dedi.

'13 MİLYAR İLA 15 MİLYAR DOLAR ARASINDA YATIRIMCI BEKLİYORUM'

Birleşik Arap Emirlikleri geçtiğimiz Temmuz ayında Türkiye'ye 50 milyar dolarlık yatırım paketi açıklamıştı. Bu pakette sağlık sektörü de yer alıyordu. Ancak henüz bu alanda önemli bir anlaşma imzalanmadı.

Dağlıoğlu yaptığı açıklamada ayrıca, 2024 yılında Türkiye'ye 13 miyar ile 15 milyar dolar arasında doğrudan yabancı yatırımcı gelmesini beklediğini söyledi.

Editör: Nigar Topcu