Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlunun kaçmasına İmamoğlu'ndan sert tepki Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlunun kaçmasına İmamoğlu'ndan sert tepki

Birleşik Arap Emirlikleri'nde yaşayan suç örgütü lideri Sedat Peker'den 1.5 yıl sonra ilk açıklama geldi. Sözcü yazarı İsmail Saymaz'a konuşan Peker, gazeteci Talat Atila'nın "Sedat Peker iki ay içerisinde Türkiye'ye dönecek" iddiasını yanıtladı.

Türkiye'ye Dönmek Gibi Bir Düşüncem Yok

Peker iddialara ilişkin, "Anlattığım birçok konunun son operasyonlarla doğruluğu kanıtlanıyor olsa da, çok istesem de şu an için Türkiye'ye dönmek gibi bir düşüncem yok" şeklinde konuştu.

"Abu Dabi'de yaşadığım aile hayatı ruh dünyama iyi geldi" diyen Peker, "Ayrıca üniversiteyi tamamlamadan dönmeyi düşünmüyorum" ifadelerinde bulundu. Peker, şu ifadeleri de ekledi: "Bu tip haberlerin hangi sebeple çıktığını anlayabilmiş değilim. Gerilimlerle dolu yaşadığımız üç sene çocuklarımı da ailemi de çok yordu. Yeni bir maceraya gerek görmüyorum." 

Saymaz, Sedat Peker'in Birleşik Arap Emirlikleri'nde üniversiteye başladığını bilgisini paylaşarak, "Ancak güvenlik gerekçesiyle üniversitenin adını belirtmediler" dedi.