Sedat Peker'in avukatı Ersan Barkın'a, müvekkilinin seçime iki ay kala yapmaya söz verdiği açıklamaları yapıp yapmayacağı sorulmuştu. Konuyla ilgili açıklama yapan avukat 'Bugünkü koşullarda Sedat Peker'in bir açıklama yapmasının mümkün olmadığını hukuken görüyorum, biliyorum' yanıtını vermişti.

SEDAT PEKER O TWEETİ RT ETTİ

Bu açıklamaların ardından Sedat Peke sosyal medyada bir kullanıcının 'Sedat Peker, pislikleri ifşa etmek istiyor, ülke yöneticileri ettirmiyor, muhalif partiler de etmesi için çaba sarf etmiyor...' paylaşımını retweetleyip 6 dakika sonra sildi.

SEYHAN AVŞAR'IN TWEET'İNİ DE PAYLAŞIP SİLDİ

Sedat Peker daha sonra ise gazeteci Seyhan Avşar'ın açıklamalarını retweetledi. Yine o paylaşımı da çok geçmeden sildi. Seyhan Avşar'ın paylaşımda 'Seçim tarihi bugün belli oldu ve Sedat Peker az önce kendisiyle ilgili bir paylaşımı retweetledi. 6 dakika boyunca bekledi. Sonra sildi...' mesajını vermişti.

Avşar bu durumu , 'Sedat Peker seçime 2 ay kala bazı paylaşımlar yapacağını söylemişti. Ağır tecrit altında olmasına rağmen risk alarak bu akşam bazı paylaşımları retweetledi. Bu adımı 'Seçime giden süreçte susmayacağım. Ancak tecritim konusunda muhalefet bir adım atmalı' olarak okunabilir' şeklinde yorumladı.