Birleşik Arap Emirlikleri'nde yaşayan suç örgütü lideri Sedat Peker twitterdan bir mesaj paylaştı. Bir sosyal medya kullanıcısının  "Muhalefetin ne yapıp edip Sedat Peker’i konuşturması gerekiyor" paylaşımını retweet yapan Sedat Peker'in paylaşımı gündem oldu.

Sedat Peker'in paylaştığı twet sosyal medyada muhalefete mesaj olarak yorumlandı. Sedat Peker “Muhalefetin ne yapıp Edip Sedat Peker’e konuşturması gerekiyor bu sürecin akabinde kendisi itirafta statüsünde ülkemize getirilerek adil şekilde yargılanmalı kendisinin ve ailesinin can güvenliği sağlanmalı” tweetini retweet yaptı.

Geçen günlerde Peker'in avukatı Ersan Barkın bir açıklama yaparak ''Bugün karşı karşıya kaldığı durum hukuki durum, Sedat Peker’in bu koşullar ortadan kalkmaz ise açıklamalarını bugün itibarıyla yapmasına olanak vermiyor. Ancak ben bu açıklamayı bugün yapmıyorum ki. Dijital tecrit diye tanımladığımız Sedat Peker’in politik etkisi olabilecek herhangi bir paylaşımda bulunmasına olanak vermeyen, kendisine bağlı, kendisiyle ilişkilendirilen hesapların açıklama herhangi bir siyasal karşılığı olabilecek açıklama yapmasına olanak vermeyen bu durum ortadan kalkmazsa bu açıklamaları yapamaz. Ama seçime kadar, iktidara alternatif olanların çaba göstermesi ve tecrit koşullarının kaldırılması halinde Sedat Peker söz verdiği açıklamaları, söz verdiği içerikten çok daha öte açıklama kararlılığındadır'' demişti..