SONAR Başkanı Hakan Bayrakçı, Ekrem İmamoğlu ile Murat Kurum arasındaki yarış hakkında çarpıcı açıklamalar yaptı. Bayrakçı son 15 gün içerisinde 2-3 puanlık bir farkın oluştuğunu belirterek, "Sahaya indi, o bir fark çıkışı yarattı" diye konuştu.

İstanbul'da kafa kafaya bir yarışın olduğu belirtilirken, son anket sonuçlarıyla ilgili son seçimleri en doğru bilen isimlerden SONAR Başkanı Hakan Bayrakçı'dan dikkat çeken açıklamalar geldi.

CNN Türk canlı yayınında İstanbul anket sonuçlarını değerlendiren Bayrakçı, 15-20 gün içinde mega kentteki sonuçların değiştiğini söyledi.

İstanbul'da Kurum ve İmamoğlu'nun birbirlerine çok yakın oylar aldığını belirten Bayrakçı, "2-2,5 ay önce anketlerde İmamoğlu yüksek bir puanla öndeydi. Adayların açıklanmasının ardından İmamoğlu 2 puan önde çıkıyordu fakat 15-20 gün önce Murat Kurum'la kafa kafaya geldiler. O kadar ilginç ki, bırakın yüzdeyi mesela 4500 kişiyle yapılan ankette 1231 kişi bir ismi söylemiş, 1221 kişi diğer adayı söylemiş. Yani o kadar kafa kafayaydı" dedi.

"İmamoğlu birkaç puan öne geçti"
İmamoğlu'nun son 15 gün içinde atak yaptığını belirten Bayrakçı, "Şimdi ise gözlemlerime göre kafa kafaya durum devam ediyor ama birkaç puanlık İmamoğlu lehine bir durum olmuş gibi. İmamoğlu sahaya indi, o bir fark çıkışı yarattı." diye konuştu.

Özgür Özel'den Erdoğan'a Hatay tehdidi: Seçmen ilk seçimde o kulağını koparır senin Özgür Özel'den Erdoğan'a Hatay tehdidi: Seçmen ilk seçimde o kulağını koparır senin

"Tüm olay 2-3 puanın içinde dönüyor şimdilik"
Şu an için kafa kafaya yarışın devam ettiğini belirten Bayrakçı "Bütün bu söylediklerime bakarsak da tüm olay 2-3 puanın içinde dönüyor şimdilik. 37 yıllık deneyime bakarak şunu söylüyorum. Bu aşamada bu kadar söyleyebilirim. Fark 4,5'un üzerine çıktığı anda o aday için 'önde' açıklamasını yapmak daha doğru olur." dedi.

Editör: Aliye Tulum