Yeni kabinede bazı değişikliklerin olması muhtemel görünüyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Meclis çalışmalarını ve komisyonları daha etkin hale getirmek istediği ve parti içindeki üç dönem kuralı nedeniyle başlayan yenilenmeyi burada da sürdürmek istediği belirtiliyor. Bu sebeple milletvekili olarak seçilen bakanlara Meclis dışında görev verilmeyeceği ifade ediliyor.

SÜLEYMAN SOYLU KABİNEDE YER ALMAYABİLİR

Kabinede değişiklik sinyalleri verilirken, dikkatler yeni bakanlık görevlerini üstlenecek isimlere çevrildi. Yeni dönemde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun kabinede yer almayabileceği söylentiler arasında yer alıyor. Kulislerde ise Soylu'nun yerine Ankara Valisi Vasip Şahin'in atanabileceği konuşuluyor.

CUMHURBAŞKANI YARDIMCILARININ SAYISINDA ARTIŞ OLABİLİR

Ayrıca, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın cumhurbaşkanı yardımcılarının sayısını artırabileceği konuşuluyor. Güvenlik ve ekonomiden sorumlu iki cumhurbaşkanlığı yardımcılığına kesin gözüyle bakılırken, bu sayının yaklaşık 5 olabileceği tahmin ediliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu süreçte, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici gibi birkaç ismi cumhurbaşkanı yardımcılığına atayabileceği de söylenmektedir.