Seçim için çarpıcı iddia! Hiçbir anket Cumhur İttifakı'na beklediği sonucu vermiyor

Cumhuriyet Genel Yayın Yönetmeni Tuncay Mollaveisoğlu Cumhur İttifakı'nın anket sonuçları hakkında çarpıcı bir iddia ortaya attı. Seçime giden sürece ilişkin olarak Erdoğan ve adaylığı hakkında bir yazı kaleme alan Mollaveisoğlu 'Saray zorda... Hiçbir anket Cumhur İttifakı'na beklediği sonucu vermiyor' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Cumhuriyet Genel Yayın Yönetmeni Tuncay Mollaveisoğlu, anketlerde Cumhur İttifakı’nın beklediği sonuçları alamadığını iddia etti. "Muhalefetin anayasayı savunması Erdoğan’a mağduriyet yaratmaz" diyen Mollaveisoğlu "Saray zorda... Hiçbir anket Cumhur İttifakı’na beklediği sonucu vermiyor" dedi.

Tuncay Mollaveisoğlu bugünkü yazısında şu ifadeleri kullandı:

Saray zorda... Hiçbir anket Cumhur İttifakı’na beklediği sonucu vermiyor. 

Erdoğan yeni bir mağduriyet yaratma beklentisi ile anayasaya rağmen aday olmak istiyor.  Erdoğan’ın üçüncü kez aday olmasının yasal tek koşulu muhalefet partilerinin de desteği ile Meclis’te erken seçim kararı aldırmaktır. 

Muhalefet destek vermiyor. Erdoğan anayasaya göre yeniden aday olamaz.  Son sözü, İstanbul’da kazanılmış seçimi iptal edip yenileyen Yüksek Seçim Kurulu (YSK) söyleyecek. 

Erdoğan, YSK onaylar ise anayasayı çiğneyerek aday olabilir. 

Muhalefetin anayasayı savunması Erdoğan’a mağduriyet yaratmaz.

6’lı masa ve tek adam sistemine karşı olan tüm kesimler bu hukuksuzluğu anlatacaktır. Ancak yetmez... Seçmen ekonomik bunalımdan nasıl çıkılacağını, gıda fiyatlarının nasıl düşeceğini, eğitim ve sağlıkta kendilerini neyin beklediğini şimdiden bilmek istiyor..." 

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN