Spor dünyasının tanınmış isimleri Arda Turan, Emre Belözoğlu, Fernando Muslera ve Selçuk İnan gibi 21 mağdurun dolandırıldığı iddiasıyla tutuklanan DenizBank'ın Levent'teki şube müdürü Seçil Erzan'ın beyaz kırık telefonu ve bir sim kartının incelenmesi sonucunda hazırlanan çözümleme raporu tamamlandı. Bu rapor, davanın görüldüğü İstanbul 41. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildi. 553 sayfalık raporda, Seçil Erzan ile Arda Turan arasında geçen mesajlaşmada dikkat çeken bir isim ortaya çıktı.

Mehmet Ağar'ın Oğlu!

Fon vurgununa ilişkin, daha önce basında adı geçmeyen bir ismin Arda Turan tarafından Seçil Erzan'a fona dahil edilmesi için önerilmesi dikkat çekici bir detay olarak ortaya çıktı. Bu fon içerisinde en çok zarar gören isimlerden biri olan Arda Turan'ın, mesajlaşmalarında Seçil Erzan'a Tolga Ağar'ı önerdiği, ancak Erzan'ın bu öneriyi kabul etmediği belirtiliyor.

Erden Timur'un IBAN'ı da Konuşmalarda

İkili arasında 9 Ocak 2023 tarihinde geçen yazışmada Seçil Erzan, Arda Turan'a, üst üste gönderdiği mesajlarda, "Şimdi 500 elden aldım. 200 defa saat 16:30 gibi elden alacağım. Şimdi bendekini senin muhasebeye göndereyim mi, nasıl yapalım? Canım 450 vermişler bana teslim edecekler birazdan" dediği, Turan'ın ise bu mesajlara, "Tamamdır. Gelecekler almaya. Sen diyince. Bana birde Erden'in gonderdiği hesabı bulabilir misin? 700 bin dolar gelmişti" dediği kaydedildi. 

Yazışmanın devamında Seçil Erzan'ın, "Ben gönderdim buluşacaklar seninki ile. Evet evet devamı da gelecek" dediği, Erzan'ın sonrasında ise Erden Timur'un Iban numarasını Arda Turan'a gönderdiği raporda yerini aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan mitingde bir genci azarladı! Cumhurbaşkanı Erdoğan mitingde bir genci azarladı!

Hakan Balta İle Samimi Misiniz?

İkili arasında gerçekleşen 18 Ocak 2023 tarihli yazışmalarda Arda Turan'ın Erzan'a, "Emre yetişmez diyor" şeklinde mesaj attığı, Erzan'ın ise, "Tekrar sormuş mu?" diye sorduğu, Turan'ın devamında, "Darmadağın oldum" dediği görüldü. Mesajlaşmaya devam eden ikili arasında geçen konuşmada Seçil Erzan'ın, "Emre çözecek gibi. Arıyorum seni şu an" şeklinde mesaj attıktan yaklaşık yarım saat sonra, Arda Turan, "Hocaya bir şey dedik mi?" sorusuna Seçil Erzan, "Hayır demedik" cevabını veriyor.

Aynı günün akşam saatlerinde Arda Turan'ın Erzan'a, "Hiç müşterimiz yok mu? Bunu koyacak mesela buna iyi bir şey verelim" demesi üzerine Erzan'ın, "Sen mi konuşacaksın" diye sorduğu, Turan'ın, "Senin varsa tanıdığın veya bu işlemi yaptırdığımız daha önce..." şeklinde yanıt verdiği, Turan'ın devamında "Bir iki kişiye sordum nakitleri yok" dediği, Erzan'ın sonrasında, Arda Turan'a, "Hakan Balta ile samimi misin?" diye sorduğu, Arda Turan'ın ise, "Evet seninle mi çalışıyor?" dediği görüldü.

Editör: Şevval Başçakır